تمدید ویزا

حمایت بشر دوستانه دولت کانادا از ایرانیان

حمایت بشر دوستانه دولت کانادا از ایرانیان

در تاریخ ۴ اسفند ۱۴۰۱، جاناتان ویلکینسون، وزیر منابع طبیعی، به نمایندگی از شان فریزر، وزیر امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، تدابیر جدیدی را برای حمایت از ساکنان موقت ایرانی در کانادا اعلام نمود و دولت کانادا حفاظت از ایرانیانی که در داخل کانادا هستند را رسماً اجرا می‌نماید. در این صورت برخی از مسافرین ایرانی که تمایل دارند اقامت خود در کانادا را برای مدتی بیشتر تمدید نمایند، می توانند از این قانون جدید استفاده نمایند.

به صورت واضح‌تر، از تاریخ ۱۰ اسفند ۱۴۰۱، این تدابیر برای ایرانیانی که می‌خواهند وضعیت ویزای موقت خود را در کانادا تمدید کنند یا به ویزاهای موقت دیگر مانند ویزای تحصیلی یا شغلی منتقل نمایند، در نظر گرفته شده است. این قانون این اجازه را به ایرانیان می‌دهد که با درخواست جدیدی از داخل کانادا، برای ادامه تحصیل، کار یا بازدید از خانواده خود، اقامت موقت خود را تمدید کنند. همچنین یک مسیر پروانه کار باز برای ایرانیانی که در حال حاضر در کانادا هستند، در دسترس بوده و درخواست‌هایی که از ایرانیان در کانادا می‌آیند، نیز در اولویت قرار می‌گیرند.

همچنین، دولت کانادا برای ایرانیانی که می‌خواهند اقامت خود را در کانادا تمدید کنند، برخی هزینه‌های پردازش و همچنین هزینه‌های پاسپورت و مستندات سفر برای شهروندان و دائمی‌نشینان کانادا در ایران که می‌خواهند خارج شوند، کاهش می‌دهد.

کانادا همچنان در حال بررسی تغییراتی در دیگر برنامه‌ها مهاجرتی خود مانند برنامه مهاجرتی طرفداران حقوق بشر که یکی از چندین برنامه در جهان است که برای کسانی که حقوق بشر را حفظ و ترویج می‌کنند، برنامه دائمی مهاجرتی دارد.

شان فریزر، وزیر امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا گفت:

"در این زمان عدم اطمینان برای مردم ایران، کانادا همچنان متعهد به حمایت از جامعه ایرانی کانادایی می‌ماند. با این تدابیر جدید، امیدواریم که با افزایش آسایش آنها، در محیطی که زندگی و کار در آن امن است، قابلیت باقی ماندن بیشتری در کانادا را برای آنها ایجاد نموده و شاید یک روز، اینجا را خانه خود بنامند."

در حال حاضر، مدت زمان روند رسیدگی به پرونده متقاضیان ویزای اقامت موقت کانادا در داخل ایران، به ۶۶ روز رسیده است که البته این رقم بصورت دائم از طرف اداره مهاجرت کانادا کمتر یا بیشتر می‌شود.

کانادا سه برنامه برای پناهجویانی که خارج از کشور خود هستند و نمی‌توانند به کشور خود بازگردند، ارائه می‌دهد: برنامه پناهندگان دولتی، برنامه حمایت خصوصی از پناهندگان و برنامه ترکیب شده برای مخاطبین که توسط دفاترویزایی معرفی شده‌اند.

مشاوران و وکلای مجرب متخصص در ویزاجو در راستای دریافت هر چه سریع‌تر ویزای اقامت موقت کانادای شما قدم برداشته و با در نظر گرفتن تغییرات بی وقفه قوانین اداره مهاجرت کانادا، شما را دعوت به افتتاح پرونده ویزای خود از طریق این وب‌سایت نموده تا فرصتی چنین استثنایی را از دست ندهید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در برنامه مهاجرت اطلس (AIP) کانادا، متقاضیان می توانند به وب‌سایت ویزاجو (www.visajoo.com) مراجعه نمایند.