مجموعه بزرگ ویزاجو با توجه به پشتیبانی از حریم شخصی کاربران این وب‌سایت، برای افتتاح پرونده ویزا، اقامت و پاسپورت، ثبت دیدگاه‌ها یا استفاده از برخی امکانات پورتال، اطلاعاتی را از کاربران درخواست نموده تا بتواند خدماتی امن و مطمئن را به کاربران ارائه نماید. برای همه پرونده‌ها، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن و ایمیل مورد نیاز بوده و از آنجا که تمامی فعالیت‌های ویزاجو قانونی و مبتنی بر قوانین خدمات الکترونیک و طی فرایند قرارداد الکترونیکی، فرم‌ارزیابی، بارگذاری مدارک، پرداخت در این سامانه صورت می‌گیرد، از این رو وارد کردن اطلاعات یا بارگذاری مدارک، نیاز می‌باشند. یادآوری می‌شود آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌نماید، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری بوده و تمام پرونده، مکاتبات و پاسخ‌های ویزاجو از طریق آنها صورت خواهد گرفت.

بنابراین درج اطلاعات کامل توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که موارد فوق به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، ویزاجو جهت اطمینان از صحت و قطعیت عقد قرارداد الکترونیکی در این وب‌سایت، می‌تواند از مشتری اطلاعات بیشتری درخواست نماید.

همچنین ویزاجو با نصب و یا استفاده از اپلیکشن با اخذ اجازه از کاربر اطلاعات زیر را به صورت ناشناس از کاربر اخذ می کند. این اطلاعات در حد ضرورت و متناسب با مقاصدی از جمله مطالعه علت گزارش خطا و بهبود اشکالات پورتال و تجربه کاربری در هنگام استفاده از وب‌سایت و اپلیکیشن ویزاجو، تحقیقات بازاریابی و ارائه خدمات و پیشنهادات مرتبط‌تر به کاربران جمع آوری شده و به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور مستقیم به یک شخص حقیقی مشخص و معین مرتبط نباشند.

نوع دستگاه و زبان سیستم عامل دستگاه شما، شناسه اندروید و شناسه تبلیغاتی اندروید ویژه دستگاه شما، جست‌وجوهای انجام شده در وب‌سایت و اپلیکشن ویزاجو و نتایج انتخاب‌ شده، مدت و بازه‌های استفاده شما از ویزاجو، برنامه‌های نصب شده، اطلاعات فنی و گزارش‌های سرور شامل نوع شبکه، نوع و نسخه مرورگر. این اطلاعات تنها توسط ویزاجو استفاده شده و در اختیار شریک تجاری دیگری قرار نخواهند گرفت. همچنین در صورت درخواست کاربر اطلاعات قبلی پاک شده و پس از آن این اطلاعات جمع آوری نخواهند شد.

در صورت بروز خطا (Crashes) نیز اطلاعات زیر جهت مطالعه علت بروز وققه و رفع خطا جمع‌آوری می گردد. وضعیت روت بودن یا نبودن دستگاه، میزان کل حافظه دستگاه و میزان فضای پر آن هنگام وقفه، روز و ساعت رخدادها، خاموش یا روشن بودن شبکه بی‌سیم، خاموش یا روشن بودن شبکه دیتا، خاموش یا روشن بودن وضعیت رومینگ.

ویزاجو اطلاعات را توسط کوکی (Cookie) جمع‌آوری می‌‌نماید. کوکی فایلی است که به درخواست یک‌ سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید. بسیاری از مرورگرهای اینترنتی امکان غیرفعال کردن کوکی را فراهم کرده‌اند، به این منظور می‌توانید راهنمای مرورگر دستگاه خود را مطالعه نمایید.

ویزاجو برای اطلاع‌رسانی رویدادها، اخبار، خدمات و تخفیفات ویژه، برای همه مشتریان و کاربران وب‌سایت ویزاجو ایمیل یا پیامک ارسال می‌نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل‌ها و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت خود را در اشتراک خبرنامه از طریق حساب‌کاربری، لغو نمایند. عدم اقدام جهت لغو، به عنوان موافقت ضمنی با دریافت ایمیل‌ها، پیام‌ها و سلب حق اعتراض مشتری می‌باشد.

توجه داشته باشید که تنها شماره‌‌ رسمی واتساپ ویزاجو بوده و از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک و فایل صوتی، ارسال می‌شود. همچنین این شماره‌‌، سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پرونده ویزا یا رویدادها، خدمات و تخفیفات ویژه ویزاجو را به اطلاع کاربران می‌رساند.همچنین ممکن است ویزاجو با همین شماره برای برخی کاربران یا مشتریان خود، لینک نظرسنجی آنلاین را ارسال نماید.

بنابراین ارسال هرگونه پیامک یا فایل صوتی تحت عنوان ویزاجو، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام ویزاجو است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را از طریق صفحه «تماس با ما» در همین وب‌سایت به ما اطلاع دهید.

ویزاجو ممکن است نقد و نظرهای ارسالی کاربران را در راستای رعایت قوانین وب‌سایت ویرایش نماید. همچنین اگر نظر یا پیام ارسال شده توسط کاربر، مشمول مصادیق محتوای مجرمانه باشد، ویزاجو می‌تواند از اطلاعات ثبت‌شده برای پیگیری قانونی استفاده نماید. کاربران ضمن استفاده از خدمات وب‌سایت ویزاجو، حق ویرایش اطلاعات و استفاده از آنها را در چارچوب فوق را به ویزاجو اعطا نموده و حق اعتراض را از خود سلب می‌نمایند.

باید تاکید شود که حفظ و نگهداری نام کاربری و رمز عبور بر عهده شخص خود کاربر وب‌سایت ویزاجو بوده و لذا برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی، کاربر نباید آن اطلاعات را برای شخص دیگری فاش نماید. در صورتی که کاربر شماره همراه خود را به فردی دیگر واگذار کرد، جهت جلوگیری از سواستفاده یا مشکلات احتمالی کاربر باید شماره تلفن همراه خود را در حساب‌کاربری تغییر داده و شماره جدیدی ثبت نماید.

مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی که ناشی از عدم رعایت موارد فوق توسط کاربر، با خود شخص کاربر بوده و کاربر حق هر گونه ادعا علیه ویزاجو را از خود سلب می‌نماید. ویزاجو هویت شخصی کاربران را محرمانه دانسته و اطلاعات شخصی آنان را به هیچ شخص یا سازمان دیگری منتقل نخواهند کرد، مگر اینکه با حکم مقام قضایی یا اداری صالحه یا طبق قوانین و مقررات رایج کشور موظف باشد در اختیار مراجع قانونی قرار دهد.در این موارد هیچ گونه مسئولیت قانونی مبنی بر جبران خسارت برای ویزاجو وجود نداشته و کاربران با اعلام رضایت خود در استفاده از خدمات وب‌سایت ویزاجو، حق هرگونه اعتراض را از خود سلب نموده‌اند.

همچنین بدینوسیله به اطلاع کاربران رسانده می‌شود که ویزاجو همانند سایر وب‌سایت‌ها از جمع‌آوری IP و کوکی‌ها استفاده می‌نماید. کوکی فایلی است که به درخواست یک وب‌سایت، توسط مرورگر ایجاد می‌شود و به سایت امکان ذخیره بازدید‌های شما و مناسب‌سازی آنها را فراهم می‌نماید. بسیاری از مرورگرها امکان غیرفعال کردن کوکی را دارند. به این منظور می‌توانید راهنمای مرورگرها را مطالعه نمایید. اما پروتکل، سرور و لایه‌های امنیتی ویزاجو و روش‌های مناسب مدیریت داده‌ها حداکثر تلاش را به عمل می‌آورد که اطلاعات کاربران را محافظت و از دسترسی‌های غیرقانونی جلوگیری نماید. طبیعتاً مسئولیت هرگونه سواستفاده به شخص کاربر مربوط بوده و ویزاجو حق اعتراض و پیگیری را از طریق قانونی بنابر صلاحدید خود محفوظ می‌دارد.

در صورتی که تمایلی به دریافت ایمیل‌ها و خبرنامه‌های ویزاجو ندارید، می‌توانید بر روی کلمه «لغو اشتراک» در انتهای صفحه ایمیل‌های دریافتی، کلیک نمایید.

مجموعه بزرگ ویزاجو برای حفاظت، نگهداری اطلاعات و حریم خصوصی کاربران همه توان خود را به کار گرفته تا تجربه خدماتی امن، راحت و خوشایند را برای همه کاربران فراهم آورد.