درباره کشور کانادا
Canada

 • موقعیت جغرافیایی: کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان از لحاظ مساحت می‌باشد که در شمال آمریکای شمالی قرار دارد، از طرف شرق با اقیانوس اطلس، از طرف غرب با اقیانوس آرام و از طرف جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است. این کشور به دلیل موقعیتش در آمریکای شمالی، مکان بسیار مناسبی برای زندگی و کار می‌باشد.
 • زبان رسمی: ٪۸۵ انگلیسی و ٪۱۵ فرانسوی
 • پایتخت: اوتاوا
 • تفاوت زمانی تورنتو با تهران: ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه عقب‌تر از تهران
 • مساحت کل کشور: حدود ۹،۹۸۴،۶۷۰ کیلومتر مربع
 • جمعیت و سن: بیش از ۷۰ درصد جمعیت کمتر از ۴۰ سال دارند
 • ادیان: مسیحیت ٪۶۷/۲ ، اسلام ٪۳/۲ ، هندوئیسم ٪۱/۵، سیکیسم ٪۱/۴، بودیسم ٪۱/۱، یهودیت ٪۱، بدون مذهب ٪۲۴
 • نوع حکومت: دموکراسی پارلمان فدرال (پارلمان کانادا) تحت سلطنت قانون اساسی و قلمرو مشترک المنافع
 • واحد پول: دلار کانادا (CAD یا CND)
 • نرخ ارز کانادا: یک دلار آمریکا حدوداً برابر با ۱/۳۷ دلار کانادا (CAD یا CND) می‌باشد.
 • گردشگری: کشور کانادا دارای مناطق گردشگری فراوان و جذابی است که از طبیعت خیره‌کننده، شهرهای مدرن و فرهنگ متنوع برخوردار می‌باشد. برخی از جاذبه‌های مشهور عبارتند از: بنف، کوه‌های راکی، نیاگارا فالز، برج سی‌ان تاور در تورنتو و جاذبه‌های سرسبز در ونکوور.

شهرهای مهم کشور کانادا (Canada)

کشور کانادا از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده که برخی از مهمترین استانها و شهرهای قابل توجه آنها عبارتند از:

 • استان آنتاریو: پرجمعیت ترین استان کشور کانادا، آنتاریو محل پایتخت کانادا شهر اتاوا و بزرگترین شهر آن، تورنتو می‌باشد. شهر تورنتو یک مرکز جهانی مالی و فرهنگی و شهر اتاوا دولت فدرال و نهادهای مختلف دولتی را در خود جای داده است.
 • استان کبک: بزرگترین استان از لحاظ مساحت بوده و به دلیل جمعیت غالباً فرانسوی زبان و فرهنگ منحصر به فرد شناخته شده است. شهر مونترال، بزرگترین شهر واقع در استان کبک، یک مرکز فرهنگی پر جنب و جوش با سابقه تاریخی است. شهر کبک سیتی، پایتخت استان کبک، به دلیل معماری تاریخی و جذابیت اروپایی مشهور است.
 • استان بریتیش کلمبیا: در ساحل اقیانوس آرام، استان بریتیش کلمبیا دارای یک منظره طبیعی خیره کننده می‌باشد. شهر ونکوور، بزرگترین شهر این استان، یک مقصد محبوب توریستی و یک مرکز تجاری پر رونق بوده و شهر ویکتوریا، پایتخت استان بریتیش کلمبیا، به دلیل بندر زیبا و سابقه تاریخی انگلیس شناخته شده است.
 • استان آلبرتا: آلبرتا به دلیل زیبایی طبیعی خود مشهور بوده و پارک ملی کانادایی و بنف به عنوان جاذبه‌های اصلی این استان می‌باشند. شهر ادمونتون، پایتخت این استان و شهر کلگری، بزرگترین شهر این استان، هم مراکز مهم اقتصادی و هم دروازه های تفریحی در فضای باز هستند.
 • استان آلبرتا: وینیپگ بزرگترین شهر و پایتخت این استان، به دلیل فرهنگ متنوع، اماکن تاریخی و برگزاری جشنواره‌ها معروف می‌باشد.
 • استان ساسکاچوان: رجینا بزرگترین شهر و ساسکاتون پایتخت این استان می‌باشند که هر دو مراکز مهم اقتصادی و فرهنگی در این استان هستند.
 • استان نوا اسکوشیا: هلیفاکس بزرگترین شهر و پایتخت این استان بوده و یک مرکز مراقبت و فرهنگی قابل توجه در ساحل شرقی کشور کانادا می‌باشد.

اینها برخی از استان ها و شهرهای اصلی کشور کانادا هستند، اما همه استان ها و سرزمین های کانادا در فرهنگ غنی، تاریخ و زیبایی طبیعی کشور نقش بسیاری دارند.

گواهی تابعیت کانادا
گواهی تابعیت کانادا
 • نوع: گواهی تابعیت کانادا
 • تعداد: ۲ صفحه
 • اعتبار:  همیشه
 • رنگ: کاغذ کرم رنگ
 • زمان دریافت: پس از ۳ سال زندگی در کانادا با اقامت دائم
پاسپورت کانادا
پاسپورت کانادا
 • نوع: پاسپورت دائم
 • تعداد: ۳۶ صفحه
 • اعتبار:  ۵ سال و ۱۰ سال
 • رنگ: جلد آبی تیره
 • بدون ویزا: ۱۲۰ کشور
 • ویزا در فرودگاه: ۵۱ کشور
 • نیاز به ویزا: ۲۷ کشور
 • زمان دریافت: پس از اخذ تابعیت کانادا

تابعیت کشور کانادا چیست؟‌
شهروندی یا تابعیت کشور کانادا به افرادی اعطا می شود که طبق قانون کانادا به عنوان عضوی از جامعه کانادا شناخته شده باشند. شهروندی یا تابعیت کشور کانادا با حقوق و مسئولیت‌های خاصی همراه است. از جمله حق رای در انتخابات کشور کانادا، حق ورود و خروج آزادانه به کانادا و حق درخواست برای پاسپورت کانادایی و غیره. برای این منظور چندین راه برای اخذ شهروندی یا تابعیت کشور کانادا وجود دارد:

 1. تولد در کانادا: به طور کلی، هر کسی که در خاک کشور کانادا متولد شود به طور خودکار تابعیت کانادا را دریافت می‌نماید. این به عنوان «حق خاک» گفته می‌شود.
 2. اصل و نسب کانادایی: اگر فردی در خارج از کانادا به دنیا آمده باشد و یکی از والدین آن در زمان تولد در کشور کانادا، شهروند کانادایی باشد، آن فرد به طور خودکار شهروند یا تابع کشور کانادا خواهد بود. این به عنوان «حق خون» شناخته می‌شود.
 3. با اقامت دائم: این فرآیندی است که طی آن یک فرد مقیم غیر کانادایی می‌تواند با اخذ اقامت دائم پس از ۳ سال زندگی در خاک کانادا، تابعیت کانادا را بدست آورد. برای تبدیل شدن به شهروند کانادایی از طریق اخذ تابعیت، ابتدا باید مقیم دائم کانادا باشید، حداقل ۳ سال از ۵ سال گذشته، قبل از درخواست تابعیت، در خاک کانادا زندگی و در طول ۵ سال حداقل ۳ سال مالیات خود را ثبت کرده، امتحان تابعیت کشور کانادا را قبول شده و سابقه کیفری نیز نداشته باشید.
 4. با فرزند خواندگی: در برخی موارد، اگر فرزندی توسط یک والدین کانادایی به فرزندخواندگی گرفته شود، ممکن است واجد شرایط برای درخواست شهروندی و تابعیت کشور کانادا باشد.

به یاد داشته باشید که دو تابعیتی در کشور کانادا مجاز است. این بدان معناست که شما می توانید همزمان هم تابعیت کانادا را داشته باشید و هم تابعیت کشور دیگری را. با این حال، همه کشورها مانند امارات متحده عربی، دو تابعیتی را مجاز نمی‌دانند. اگر قصد درخواست تابعیت کشور کانادا را دارید و در حال حاضر شهروند کشور دیگری هستید، باید قوانین کشور فعلی خود را بررسی نمایید.

مزایای داشتن تابعیت کشور کانادا
تابعیت کشور کانادا مزایای مختلفی را ارائه دارد، ولی به یاد داشته باشید که با این حقوق و مزایا، مسئولیت‌هایی نیز به همراه دارد که می‌توان اطاعت از قانون، عضویت در هیئت منصفه دادگا‌ه‌ها در هنگام فراخوان، رای دادن در انتخابات سیاسی و کمک به جامعه کانادا را نام برد. مزایای داشتن تابعیت کشور کانادا به شرح زیر می‌باشند:

 1. پاسپورت کانادایی: افرادی که تابعیت کشور کانادا را دارند، واجد شرایط برای گرفتن پاسپورت کانادایی بوده که امکانات و مزایای بسیاری را برای سفرهای بین‌المللی فراهم می‌نماید.
 2. حق رای و نامزدی مناصب سیاسی: دارندگان تابعیت کشور کانادا، حق رای دادن در انتخابات فدرال، استانی، منطقه‌ای و شهرداری را دارند. آنها همچنین می‌توانند برای مناصب سیاسی در کشور کانادا نامزد شوند.
 3. دو تابعیتی: دولت کانادا دو تابعیتی را مجاز می‌داند، بنابراین شما می‌توانید تابعیت کانادایی خود را حتی اگر شهروند کشور دیگری شوید، حفظ نمایید، مشروط بر اینکه کشور دیگر نیز دو تابعیتی را مجاز بداند.
 4. مزایای دولتی: دارندگان تابعیت کشور کانادا، به تمام مزایای اجتماعی که ساکنان کانادا دریافت می‌کنند، از جمله بیمه درمانی رایگان، دسترسی خواهند داشت.
 5. حق زندگی یا کار: دارندگان تابعیت کشور کانادا، می‌توانند در هر نقطه از کشور کانادا زندگی، کار یا تحصیل نمایند.
 6. کمک کنسولی: زمان سفر در خارج از کشور کانادا، دارندگان تابعیت کشور کانادا می‌توانند به راحتی به کمک سفارت‌ها و کنسولگری‌های کانادا دسترسی داشته باشند.
 7. عدم اخراج از کانادا: برخلاف افراد که اقامت دائم کشور کانادا را دارند، دارندگان تابعیت کشور کانادا را نمی‌توان از کانادا اخراج نمود. مگر با رای بالاترین مقامات دیوان عالی کشور کانادا، در مواقع خیلی خاص مانند اقدام علیه امنیت ملی کشور کانادا، اعمال تروریستی و یا جاسوسی علیه کانادا.
 8. کفالت خانوادگی: دارندگان تابعیت کشور کانادا می‌توانند برای اخذ اقامت دائم بستگان خود از جمله پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و فرزندان تحت تکفل و غیره اقدام نمایند.
 9. فرصت‌های شغلی: برخی از مشاغل در کانادا به داشتن تابعیت کشور کانادا نیاز دارند، به ویژه مشاغلی که به گواهینامه‌های امنیتی سطح بالا نیاز دارند، مانند مامور اطلاعات کانادا.
 10. فرصت‌های تجاری: داشتن تابعیت کشور کانادا این امکان را می‌دهد که فرصت‌های تجاری بالقوه را کشف نمایید.
 11. حقوق قانونی: دارندگان تابعیت کشور کانادا از تمامی حقوق تحت منشور حقوق و آزادی‌های کانادا برخوردارند که تضمین کننده حقوق و آزادی‌هایی است که برای حفظ یک جامعه آزاد و دموکراتیک ضروری می‌باشند، مانند آزادی بیان، حق محاکمه عادلانه و غیره.
 12. سهولت سفر: دارندگان پاسپورت کشور کانادا می‌توانند بدون نیاز به ویزا به ۱۲۰ کشور، صدور ویزا در فرودگاه ۵۱ کشور و با اخذ ویزا به ۲۷ کشور جهان سفر نمایند. (کشورهای آمریکا، انگلستان، استرالیا، عضو شینگن و غیره)
 13. تاسیس شرکت: هر چند در حال حاضر به علت تحریم‌‌های بین‌المللی, دارندگان پاسپورت ایرانی برای ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی شرکتی یا شخصی با محدودیتهای جدی روبرو هستند، اما با داشتن پاسپورت کشور کانادا می‌توانند به راحتی برای ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در کشورهای دیگر مانند امارات متحده عربی اقدام نمایند.
 14. حساب بانکی شخصی یا شرکتی: امکان افتتاح حساب بانکی در بانک‌های بزرگ بین‌المللی مانند RBC, Scotiabank, BMO, CIBC و غیره.
 15. کردیت‌کارت شخصی یا شرکتی: امکان دریافت انواع کردیت‌کارت در بانک‌های بزرگ بین‌المللی مانند ،RBC, Scotiabank, BMO, CIBC و غیره.

معایب داشتن تابعیت کشور کانادا
در حالی که داشتن تابعیت و پاسپورت کشور کانادا مزایای خیلی زیادی دارد، ولی بسته به شرایط افراد در داخل یا خارج از کانادا، ممکن است برخی از مسائل بالقوه را نیز به همراه داشته باشد:

 1. محدودیت دو تابعیتی: در حالی که کشور کانادا تابعیت مضاعف را مجاز می‌داند، اما همه کشورها مانند امارات متحده عربی یا ژاپن این کار را نمی‌کنند. اگر شهروند کانادایی شوید و کشور اصلی شما تابعیت مضاعف را اجازه ندهد، ممکن است از شما خواسته شود که تابعیت اصلی کشور خود را رها کنید.
 2. پرداخت مالیات: کشور کانادا بر اساس درآمد جهانی از ساکنان خود مالیات دریافت می‌کند. این بدان معناست که به عنوان یک شهروند کانادایی، باید درآمد جهانی خود را به آژانس درآمد کانادا (CRA) گزارش دهید، حتی اگر در خارج از کشور زندگی می‌کنید. با این حال، کشور کانادا برای اجتناب از پرداخت مالیات مضاعف با بسیاری از کشورها معاهده مالیاتی دارد.

آیا می‌توان در دوران درخواست برای تابعیت کشور کانادا به کشور‌های دیگر سفر داشت؟
بله. در زمانی که پرونده تابعیت شما در حال بررسی است، می‌توانید به خارج از کانادا سفر نمایید. با این حال، شما باید از چند نکته آگاه باشید:

 1. الزامات حضور فیزیکی: برای واجد شرایط بودن برای اخذ شهروندی کانادا از طریق تابعیت، طبق قانون اداره مهاجرت کانادا باید جمعاً حداقل ۱۰۹۵ روز در طول ۵ سال قبل از ثبت پرونده، در داخل کشور کانادا حضور فیزیکی داشته بوده باشید.
 2. حفظ اقامت دائم (PR): در حالی که منتظر رسیدگی به پرونده تابعیت کانادا هستید، همچنان مقیم دائم کانادا بوده باشید. برای حفظ وضعیت اقامت دائم، باید حداقل ۲ سال در ۵ سال گذشته در داخل کشور کانادا زندگی کرده باشید.
 3. حضور در آزمون و تشریفات شهروندی: در صورت پذیرش پرونده تابعیت شما، باید در آزمون شهروندی شرکت نموده و پس از قبولی در مراسم یا جشن تابعیت شرکت نمایید. این آزمون و مراسم در داخل کشور کانادا برگزار می‌شود و شما باید برای هر دو، حضور داشته باشید. اگر خارج از کشور کانادا هستید و نمی توانید در هر یک از آنها شرکت نمایید، ممکن است پرونده اخذ تابعیت شما توسط اداره مهاجرت کشور کانادا رد شود.
 4. مدرک مسافرتی: بسته به وضعیت و نوع اقامت فعلی شما، ممکن است برای سفر به کانادا به یک کارت اقامت دائم (PR) معتبر یا مدرک مسافرتی اقامت دائم (PRTD) نیاز داشته باشید.

بنابراین در حالی که امکان سفر در حین رسیدگی به درخواست شما وجود دارد، باید مراقب باشید که واجد شرایط بودن خود برای شهروندی و وضعیت روابط عمومی خود را حفظ کنید و برای تمام مراحل لازم در فرآیند درخواست در دسترس باشید.

آیا تابعیت کشور کانادا شامل اعضای خانواده هم می‌شود؟
شهروندی یا تابعیت کشور کانادا به طور خودکار شامل اعضای خانواده نمی‌شود. هر فرد باید معیارهای واجد شرایط بودن تابعیت کشور کانادا را داشته باشد و مراحل درخواست برای دریافت تابعیت کشور کانادا را طی نماید. با این حال، چند ماده در قانون وجود دارد که می‌تواند اعضای خانواده دارندگان تابعیت کانادا را آسان‌تر نماید تا در نهایت خودشان برای تابعیت کانادا اقدام نمایند:

 1. کودکان متولد شده از شهروندان کانادایی: کودکانی که از شهروندان کانادایی متولد می‌شوند، حتی در خارج از کانادا، شهروند کانادایی خواهد بود. این در صورتی است که کودک از مادر یا پدر کانادایی متولد شده باشد.
 2. فرزند خواندگی: اگر یک شهروند کانادایی کودکی را از کشور دیگری به فرزندی قبول کند، بسته به عوامل مختلف مربوط به فرزند خواندگی و وضعیت والدین، آن کودک ممکن است واجد برای دریافت تابعیت کشور کانادا باشد.
 3. کفالت خانوادگی: دارنگان تابعیت و اقامت دائم کانادا می‌توانند برای اخذ اقامت دائم شریک زندگی مشترک یا همسر، فرزندان تحت تکفل، والدین، پدربزرگ، مادربزرگ، اقدام نمایند. هنگامی که فرد تحت کفالت، اقامت دائم کشور کانادا را به دست آورد و شرایط تابعیت را برآورده کرد (حداقل ۳ سال زندگی در کانادا در ۵ سال گذشته)، می‌تواند برای تابعیت کشور کانادا درخواست دهد.

فرایند کامل درخواست تابعیت کشور کانادا در شعبات ویزاجو چگونه است؟
روند پرونده درخواست تابعیت کشور کانادا هر متقاضی بسته با شرایط آن، به شرح زیر می‌باشند:

 1. ارزیابی شرایط متقاضی: قبل از شروع فرآیند درخواست تابعیت کشور کانادا، باید مطمئن شویم که متقاضی برای درخواست تابعیت کشور کانادا واجد شرایط می‌باشد. می‌توانید معیارهای واجد شرایط بودن برای درخواست تابعیت کشور کانادا را در همین صفحه مطالعه فرمایید.
 2. بررسی مدارک لازم: ویزاجو تمام مدارک لازم مورد نیاز متقاضی را بر اساس شرایط ایشان و قوانین روز اداره مهاجرت کشور کانادا، تنظیم و بررسی می‌نماید.
 3. فرم‌های دولتی: ویزاجو تمامی فرم‌های مربوط به متقاضی را طبق قوانین روز اداره مهاجرت کانادا تکمیل نموده و اطمینان حاصل می‌نماید که تمام اطلاعات ارائه شده از طرف متقاضی دقیق و کامل ثبت شده‌اند.
 4. نامه‌های رسمی: پس از تکمیل پرونده، ویزاجو نامه‌های مربوط به اداره مهاجرت کانادا را تنظیم می‌نماید.
 5. ثبت پرونده: ویزاجو پس از تکمیل کل پرونده، آن را در اداره مهاجرت کانادا ثبت می‌نماید.
 6. مصاحبه با افسر: پس از چند ماه از ثبت پرونده در اداره مهاجرت، ممکن است افسر ویزا یک جلسه حضوری درخواست نماید که ویزاجو تشریفات اداری حضور شما را در تاریخ مققر آماده می‌نماید. 
 7. آزمون تابعیت کانادا: پس از قبولی در مرحله فوق و گذشت چند ماه، ویزاجو تاریخ آزمون تابعیت کشور کانادا را به شما اعلام نموده و اطلاعات لازم برای مطالعه و قبولی در امتحان تابعیت را در اختیار شما قرار خواهد داد. آزمون تابعیت کشور کانادا یک امتحان حضوری یا آنلاین برای پاسخ به ۲۰ سئوال در باره کشور کانادا می‌باشد که شما می‌بایست حداقل ۱۷ سئوال از ۲۰ سئوال را پاسخ صحیح دهید. در غیر اینصورت نیاز با آزمون مجدد پس از چند ماه می‌باشد.
 8. تشریفات تابعیت: در صورت قبول شدن در آزمون تابعیت، ویزاجو تاریخ حضور در مراسم سوگند تابعیت کانادا که به صورت حضوری یا آنلاین می‌باشد، پس از چند هفته به شما اعلام می‌نماید.

لطفاً توجه داشته باشید که این یک نمای کلی از روند و جزئیات خاص پرونده‌های اخذ تابعیت کانادا بوده و ممکن است بسته به شرایط فرد و تعداد افراد، متفاوت باشند.

دریافت پاسپورت کانادا
پس از تشریفات تابعیت کشور کانادا، دارندگان تابعیت می‌توانند برای دریافت پاسپورت کانادا، پس از گذشت ۴۸ ساعت از تاریخ دریافت گواهی تابعیت کانادا، اقدام به اخذ پاسپورت نمایند که ویزاجو می‌تواند تشریفات اداری آن را برای شما انجام داده تا سریع‌تر و بدون مشکل در پرونده، پاسپورت کانادای خود را دریافت نمایید.

مدت زمان رسیدگی به پرونده تابعیت کانادا در اداره مهاجرت چقدر است؟
مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های تابعیت کانادا پس از ثبت در اداره مهاجرت کانادا بستگی به عوامل مختلفی دارد که به شرح ذیل می‌باشند:

 • کامل و شفاف بودن همه مدارک در پرونده
 • تعداد روز حضور فیزیکی در داخل خاک کانادا
 • بررسی تاریخ‌ مهر‌های ورود و خروج در همه گذرنامه‌ها از تاریخ اقامت دائم
 • حجم پرونده‌های دریافت شده توسط اداره مهاجرت کانادا در آن تاریخ

زمان رسیدگی به پرونده‌های تابعیت در اداره مهاجرت کشور کانادا، برای دارندگان پاسپورت ایران و افغانستان ۱۲ ماه می‌باشد. (روزهای شنبه و یکشنبه نیز تعطیل می‌باشد.)

در صورت رد شدن درخواست تابعیت کانادا، چه اتفاقی خواهد افتاد؟
اگر پرونده شما برای شهروندی و تابعیت کشور کانادا توسط اداره مهاجرت کانادا رد شود، نامه‌ای از اداره مهاجرت برای ویزاجو ارسال می‌شود که دلیل تصمیم رد شدن را توضیح می‌دهد. ویزاجو همچنین گزینه‌های دیگری را به شرح زیر دارد:

 1. اعتراض رسمی به تصمیم: اگر ویزاجو متوجه شود که اشتباهی در تصمیم اداره مهاجرت کانادا وجود داشته است، در مدت ۳۰ روز از تاریخ نامه پرونده اعتراض را در دادگاه فدرال کانادا ثبت می‌نماید، که این شامل هزینه جداگانه می‌باشد.
 2. درخواست مجدد: اگر پرونده درخواست شهروندی و تابعیت کشور کانادا به دلیل اطلاعات ناقص یا نادرست رد شده یا شرایطی مانند شرط حضور فیزیکی را نداشتید، پس از رفع اشکالات در پرونده، ویزاجو مجدداَ برای شما اقدام می‌نماید.
 3. حفظ وضعیت اقامت دائم: اگر مقیم دائم کانادا هستید، رد درخواست شهروندی و تابعیت شما بر وضعیت اقامت دائم شما تأثیری ندارد. شما می‌توانید به عنوان مقیم دائم در کانادا به زندگی، کار یا تحصیل خود ادامه دهید.

مبالغ پرداختی برای تابعیت کشور کانادا
مبالغ پرداختی برای درخواست شهروندی و تابعیت کشور کانادا به شرح زیر می‌باشند:

 • پرونده فرد بالای سن ۱۸ سال: ۵۳۰ دلار کانادا
 • پرونده فرد زیر سن ۱۸ سال: ۱۰۰ دلار کانادا
 • حق تابعیت فرد بالای سن ۱۸ سال: ۱۰۰ دلار کانادا
 • حق تابعیت برای  فرد زیر سن ۱۸ سال وجود ندارد، مشروط بر اینکه پرونده همراه با پرونده والدین در اداره مهاجرت ثب شود یا والدین کودک قبلاً تابعیت کشور کانادا را داشته باشند.
 • ترجمه مدارک: هر مدارکی که به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشند، باید ترجمه شوند، حتی مهر‌های ورود و خروج کشورها در همه گذرنامه‌های موجود.
 • خدمات ویزاجو: هزینه خدمات ویزاجو به دلار آمریکا بسته به تعداد و سن افراد پرونده متفاوت می‌باشند.

لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است مبالغ پرداختی در هر زمانی تغییر نمایند. لطفاً برای اطلاعات دقیق و به روز در مورد هزینه‌های ویزا، اقامت و پاسپورت، وب‌سایت ویزاجو را به دفعات بررسی فرمایید.

مبالغ پرداختی برای تابعیت کشور کانادا
از آنجائیکه هزینه‌های مربوط به پرونده تابعیت کشور کانادا نسبت به تعداد، سن افراد خانواده شما و قوانین اداره مهاجرت، قابل تغییر می‌باشند، لذا می‌بایست فرم زیر را برای محاسبه هزینه‌های تقریبی تکمیل و ثبت نمایید:

محاسبه هزینه‌ها

محاسبه هزینه‌ها

توجه: لطفاً فرم زیر را با حروف فارسی تکمیل فرمایید.


مثال: بین روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۱۱ صبح الی ۴ بعدازظهر

چگونه می‌توانم اقدام کنم؟
شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و افتتاح پرونده خود در پورتال ویزاجو، به روش‌های زیر اقدام نمایید:

 1. ورود به پورتال ویزاجو: از آنجائیکه همه خدمات ویزاجو به مشتریان به صورت اینترنتی می‌باشد، به وب‌سایت visajoo.com مراجعه نموده و پس از «ثبت نام» به پورتال حساب‌کاربری خود وارد شوید.
 2. فرم‌‌ارزیابی رایگان: کارشناسان ما در ویزاجو قبل از صحبت یا مکاتبه با شما، نیاز به اطلاعات اولیه در مورد شرایط فعلی شما دارند، که می‌توانید با تکمیل «فرم ارزیابی» آن اطلاعات را به صورت کاملاً محرمانه در اختیار کارشناسان ما قرار دهید.
 3. نتیجه ارزیابی: همه گفتگو‌ها بین شما و ویزاجو از طریق ارسال و دریافت «تیکت» در پورتال ویزاجو می‌باشد. لذا پس از تکمیل فرم ارزیابی رایگان، با ارسال یک تیکت در حساب‌کاربری خود نتیجه ارزیابی را پیگیری نمایید.
 4. قرارداد: از آنجائیکه همه مشتریان ویزاجو از سراسر جهان هستند، امکان حضور برای امضای قرارداد را ندارند، قرارداد بین ویزاجو و مشتری به صورت قانونی و الکترونیکی در پورتال شما قرار گرفته است. برای کسب اطلاع از مفاد قرارداد ویزاجو، به پیوند «قرارداد الکترونیکی» مراجعه فرمایید.
 5. افتتاح پرونده: ویزاجو جهت سرعت دادن به ارائه خدمات و راحتی شما عزیزان، این امکان را فراهم آورده تا شما پرونده خود را به صورت اینترنتی بر روی این وب‌سایت افتتاح نموده و پرداخت آن را از طریق کردیت‌کارت، پی‌پال و یا صرافی‌های معتبر انجام نمایید. پس از دریافت مبلغ، کارشناسان ویزاجو سریعاً پرونده شما را بررسی نموده و بین ۲ روز کاری با شما در بخش «تیکت» مراحل بعدی را هماهنگ می‌نمایند.
 6. لیست مدارک: در این مرحله پس از پرداخت و افتتاح پرونده خود روی وب‌سایت، کارشناسان ویزاجو نسبت به شرایط فعلی و تعداد افراد همراه شما، لیست مدارک لازم را در یک تیکت برای شما ارسال می‌نمایند.
 7. کسب درآمد دلاری: اگر شما در هر کشوری مایل به همکاری با مجموعه بزرگ ویزاجو هستید، می‌توانید برای کسب درآمد دلاری به پیوند «کسب درآمد دلاری» مراجعه نموده و به عنوان نماینده رسمی ویزاجو برای ارائه برنامه‌های ویزا، اقامت و پاسپورت به دوستان و آشنایان خود، از راه دور مشغول به کار شوید. پرداخت کمیسیون ویزاجو به شما به صورت دلاری و هر دو هفته یکبار می‌باشد.