درباره کشور انگلستان (بریتانیا)
United Kingdom

 • موقعیت جغرافیایی: کشور انگلستان در قسمتی از اروپای غربی جزو جزیره شمالی جزیره ایرلند و بین اقیانوس اطلس شمالی و دریای شمال غربی کشور فرانسه واقع شده است.
 • زبان رسمی: انگلیسی
 • پایتخت: لندن
 • تفاوت زمانی با تهران: تهران ۳/۵ ساعت از لندن جلوتر می‌باشد.
 • مساحت کل کشور: حدود ۲۴۳،۶۱۰ کیلومتر مربع
 • جمعیت و سن: ٪۱۸ سن تا ۱۴ سال، ٪۱۳ سن بین ۱۵ تا ۲۴ سال، ٪۴۱ سن بین ۲۵ تا ۵۴ سال، ٪۱۲ سن بین ۵۵ تا ۶۴ سال، ٪۱۶ سن بالای ۶۵ سال.
 • ادیان: ٪۶۰ مسیحی (شامل آنگلیکن ، کاتولیک رومی ، پرسبیتری ، متدیست)، ٪۵ مسلمان، ٪۲ هندو، ٪۳۳ سایر ادیان.
 • نوع حکومت: سلطنت پارلمانی و مشترک المنافع
 • واحد پول: پوند انگلیس (GBP)
 • نرخ ارز: یک پوند انگلیس تقریباً برابر با ۶۳،۴۲۹ تومان می‌باشد. (این نرخ ثابت نیست)

چرا بریتانیا (انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی)؟‌
بریتانیا (انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی)، با داشتن تاریخی غنی و فرهنگ متنوع، مسافران را برای تجربه بیشتر فرا می‌خواد. از راهروهای بی انتها موزه بریتانیا لندن، جایی که اشیائی مانند سنگ روزتا و سنگ‌های مرموز ایستاده استون هنج در آن قرار دارند. از ارتفاعات اسکاتلند، تکرار داستان های قبیله‌های باستانی و نسی گریزان، تا مسیرهای ادبی منطقه دریاچه، که توسط شاعرانی مانند وردزورث جاودانه شده است، ظاهر بریتانیا ترکیبی فریبنده از کهنه و جدید ارائه می‌دهد. هر گوشه از این کشور جزیره‌ای، چه حومه آرام ولز، چه ساحل مسحورکننده کاوزوی ایرلند شمالی، یا خیابان‌های شلوغ ادینبورگ در طول جشنواره فرنج، تابلویی منحصر به فرد از سنت، هنر، نوآوری و زیبایی طبیعی را نمایان است. بازدید از انگلستان فقط یک سفر در مکان‌های دیدنی آن نیست، بلکه غوطه ور شدن در قرن‌ها داستان، نوآوری‌ها و تأثیراتی است که بیشتر دنیای مدرن را شکل داده است.

کارت اقامت دائم انگلستان
کارت اقامت دائم انگلستان
 • نوع: کارت اقامت کشور انگلستان
 • اعتبار: ۵ سال (از طریق برنامه مهاجرتی Tier 1)
 • رنگ: کارت آبی و صورتی با هالوگرام امنیتی
 • استفاده: برای ورود به مرز کشور انگلستان و کارت شناسایی در داخل انگلستان
 • زمان دریافت: پس از قبول شدن پرونده اقامت دائم انگلستان
پاسپورت انگلستان
 • نوع: پاسپورت دائم انگلستان
 • تعداد صفحات: ۳۴ صفحه.
 • اعتبار: برای بالای سن ۱۸ سال به مدت ۱۰ سال و برای زیر سن ۱۸ سال به مدت ۵ سال.
 • رنگ: جلد آبی تیره
 • سفر بدون ویزا: ۱۲۵ کشور
 • صدور ویزا در فرودگاه: ۴۹ کشور
 • نیاز به ویزا: ۲۴ کشور
 • زمان دریافت: پس از اخذ تابعیت انگلستان

انواع ویزاهای اقامت دائم کشور انگلستان
به طور رسمی در کشور بریتانیا ویزایی به نام «اقامت دائم» وجود ندارد. در واقع، به آن «اجازه نامحدود برای ماندن (ILR)» گفته می‌شود که به افراد این حق را می‌دهد که بدون محدودیت در بریتانیا زندگی و کار نمایند. پس از گذشت مدت معینی از داشتن ILR، در صورت داشتن معیارهای مربوطه می‌توان برای تابعیت کشور بریتانیا درخواست داد.

ویزاجو در اینجا برخی از راه‌های متداول برای دریافت ماندن به اجازه نامحدود را شرح می‌نماید:

 1. ویزاهای کاری: پس از گذراندن یک دوره خاص معمولاً  ۵ ساله، برای انواع خاصی از ویزاهای کاری مانند ویزای Skilled Worker که قبلاً به عنوان ویزای عمومی Tier ۲ شناخته می شد، واجد شرایط ILR خواهید بود.
 2. همسر یک شهروند بریتانیایی یا فرد دارای ILR: اگر به عنوان همسر یک شهروند بریتانیایی یا فردی با ILR در بریتانیا هستید، معمولاً می‌توانید پس از ۵ سال برای ILR درخواست نمایید.
 3. اقامت طولانی: اگر به طور قانونی به مدت ۱۰ سال مداوم در بریتانیا زندگی کرده‌اید، ممکن است طبق قانون اقامت طولانی مدت، برای ILR واجد شرایط باشید.
 4. ویزای اجدادی: اگر با ویزای اجدادی در انگلستان هستید، می‌توانید پس از ۵ سال برای ILR درخواست نمایید.
 5. ویزای سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و استعدادهای خاص: افرادی که در مسیرهای خاص مانند سرمایه‌گذار ردیف ۱، کارآفرین ردیف ۱ و دارای استعداد خاص ردیف ۱ هستند، ممکن است پس از گذشت مقدار مشخصی واجد شرایط ILR باشند.
 6. پناهندگی و حمایت بشردوستانه: کسانی که در کشور انگلستان وضعیت پناهندگی یا حمایت بشردوستانه دریافت کرده‌اند ممکن است پس از ۵ سال واجد شرایط درخواست ILR باشند.
 7. زندگی خصوصی: مسیری برای اخذ ILR بر اساس زندگی خصوصی در بریتانیا وجود دارد، معمولاً برای کسانی که مدت زمان قابل توجهی در بریتانیا زندگی کرده‌اند و در صورت نیاز به ترک با مشکلات قابل توجهی مواجه خواهند شد.
 8. همسر داغدار: اگر به عنوان همسر در بریتانیا هستید و همسر انگلیسی یا صاحب ILR شما فوت می‌کند، می‌توانید فورا برای ILR درخواست دهید.
 9. افراد بازنشسته مستقل و نمایندگان انحصاری: جزو مسیرهای کمتر رایج بوده، اما برای افراد خاصی مانند کسانی که نمایندگان شرکت‌های خارج از کشور هستند می‌باشد.

اجازه نامحدود برای اقامت (Indefinite Leave to Remain) چیست؟
اجازه نامحدود برای اقامت (ILR)، یک وضعیت مهاجرتی است که به افرادی اعطا می‌شود که به طور قانونی برای مدت معینی در بریتانیا اقامت داشته‌ و به آنها اجازه می‌دهد بدون محدودیت زمانی در این کشور زندگی و کار نمایند. در اصل، این نسخه اقامت دائم در کشور انگلستان می‌باشد. ویزاجو در اینجا چند نکته کلیدی در مورد ILR را توصیح ‌می‌دهد:

 1. مدت اعتبار: همانطور که از نام آن پیداست، ILR به افراد اجازه زندگی نامحدود در انگلستان را می‌دهد. این بدان معناست شخصی که دارای ILR است می‌تواند بدون نیاز به درخواست تمدید ویزا در بریتانیا بماند.
 2. حق قانونی: دارندگان ILR حق دارند بدون محدودیت در انگلستان کار نمایند. آنها می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار یا حتی تحصیل کنند.
 3. دسترسی به خدمات عمومی: افراد دارای ILR مانند شهروندان بریتانیایی به خدمات عمومی دسترسی دارند. این شامل خدمات درمانی (NHS) و مزایاهای دولتی می‌شود.
 4. غیبت در بریتانیا: در حالی که ILR اجازه اقامت نامحدود را می‌دهد، ولی توجه به این نکته مهم است که اگر فردی که دارای ILR برای مدت بیش از دو سال متوالی در خارج از بریتانیا بماند، می‌تواند وضعیت ILR خود را از دست بدهد.
 5. مسیر شهروندی: در بیشتر مواقع، ILR پیش نیاز درخواست تابعیت و پاسپورت بریتانیا می‌باشد. هنگامی که شخصی برای مدت مشخصی (معمولاً ۱۲ ماه، اما استثناهایی وجود دارد) ILR را در اختیار داشته باشد، ممکن است واجد شرایط درخواست تابعیت به عنوان یک شهروند بریتانیایی باشد، مشروط بر اینکه سایر معیارها را نیز داشته باشد.
 6. درخواست: برای دریافت ILR، متقاضیان معمولاً باید اقامت مداوم و قانونی در کشور انگلستان را برای یک دوره مشخص، معمولاً پنج ساله نشان دهند، اما بسته به نوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد. آنها همچنین باید دانش خود را در مورد زبان انگلیسی و زندگی در بریتانیا، معمولاً از طریق آزمون «زندگی در بریتانیا» و مدرک زبان انگلیسی ثابت نمایند، مگر اینکه معاف باشند.
 7. حفاظت از پناهندگان: کسانی که دارای وضعیت پناهندگی یا حمایت بشردوستانه هستند و به مدت ۵ سال در بریتانیا زندگی کرده‌اند، می‌توانند برای ILR از طریق مسیر «حفاظت از پناهندگان» درخواست نمایند.

مزایای داشتن ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان چیست؟
مطمئناً، داشتن ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان مزایای مختلفی دارد که بسیاری از آنها به سبک زندگی، شغل و نیازهای مالی شما مربوط می‌گردند. در اینجا ویزاجو برخی از مزایای کلیدی داشتن ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان را شرح می‌دهد:

۱- مزایای اجتماعی و فرهنگی

 1. جامعه متنوع و چندفرهنگی: کشور انگلستان چند فرهنگی است که مجموعه‌ای غنی از تجربیات را ارائه می‌دهد. افراد با ویزای سرمایه‌گذاری می‌توانند از تنوع اجتماعی و فرهنگی لذت ببرند، با افراد با پیشینه‌های مختلف تعامل داشته باشند و رویدادها و جشنواره‌های فرهنگی متعددی را جشن بگیرند.

۲- مزایای آموزشی

 1. آموزش با کیفیت بالا: کشور انگلستان دارای یک سیستم آموزشی معتبر جهانی است که گزینه‌های زیادی برای آموزش دولتی و خصوصی دارد. افراد با ویزای سرمایه‌گذاری به شبکه گسترده‌ای از مدارس و بیش از ۱۵۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی دسترسی دارند که بسیاری از آنها در سطح جهانی شناخته شده می‌باشند.

۳- مزایای بهداشت و درمان

 1. خدمات درمانی رایگان: افراد با ویزای سرمایه‌گذاری به یکی از بهترین سیستم‌های درمانی در جهان دسترسی دارند. خدمات بهداشت ملی (NHS) مراقبت‌های بهداشتی رایگان در محل تحویل را ارائه می‌دهد که از طریق مالیات تامین می‌شود.

۴- مزایای اقتصادی و مالی

 1. عضو G8: ویزای سرمایه‌گذاری در یک کشور عضو G8 مجموعه‌ای از مزایای اقتصادی مانند دسترسی به یکی از قوی‌ترین و باثبات‌ترین اقتصادهای جهان را ارائه می‌دهد.
 2. مرکز تجارت جهانی: با توجه به اینکه لندن یک مرکز مالی بی‌رقیب است، افراد با ویزای سرمایه‌گذاری فرصت‌هایی برای رشد شغلی در امور مالی و همچنین دسترسی به خدمات و مشاوران مالی درجه یک را خواهند داشت.
 3. قوانین مالیاتی جذاب: برای سرمایه‌گذاران با ارزش خالص بالا که به عنوان مقیم دائم و غیر مقیم بریتانیا طبقه‌بندی می‌شوند، رژیم مالیاتی می‌تواند بسیار سودمند باشد. این می‌تواند شامل معافیت‌های مالیاتی مختلف و فرصت‌هایی برای برنامه‌ریزی مالیاتی کارآمد باشد.

۵- راحتی سفر:

 1. راحتی در سفر: اگرچه ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان، پاسپورت بریتانیا را ارائه نمی‌کند، اما گامی مهمی به سمت اخذ شهروندی می‌باشد. پاسپورت انگلستان یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان است که سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورها و مناطق را ارائه می‌دهد.
 2. امنیت سفر: امکان مسافرتی ارائه شده توسط بریتانیا، که شامل پاسپورت قوی و روابط دیپلماتیک تثبیت شده با کشورهای متعدد است، لایه‌ای از امنیت و آرامش خاطر را در طول سفرهای بین‌المللی فراهم می‌نماید.
 3. امکان تاسیس شعبه: هر چند که در حال حاضر به علت تحریم‌‌های بین‌المللی, دارندگان پاسپورت ایرانی برای ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی شرکتی یا شخصی با محدودیتهای جدی روبرو هستند، اما ویزاجو با سابقه درخشان خود می‌تواند با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان برای شما ثبت شعبه و افتتاح حساب بانکی در کشور را انجام دهد.
 4. حساب بانکی شخصی یا شرکتی: امکان افتتاح حساب بانکی در بانک‌های بزرگ بین‌المللی مانند Barclays ،HSBC و غیره.
 5. کردیت‌کارت شخصی یا شرکتی: امکان دریافت انواع کردیت‌کارت در بانک‌های بزرگ بین‌المللی مانند Barclays ،HSBC و غیره.

با توجه به مزایای ذکر شده، ویزاجو می‌تواند ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان را برای شما و اعضای خانوادتان به عنوان یک تجربه جذاب و سودمند فراهم نماید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان

 1. این برنامه مهاجرتی نیاز به مدرک تحصیلی ندارد.
 2. این برنامه مهاجرتی نیاز به مدرک زبان انگلیسی ندارد.
 3. این برنامه مهاجرتی نیاز به انجام آزمایشات پزشکی ندارد.
 4. برنامه سرمایه‌گذاری در بریتانیا که از طریق سرمایه‌گذاری مشترک ویزاجو با یک مؤسسه مالی مجاز بریتانیایی ارائه می‌شود، نوع و مقدار سرمایه‌گذاری به ۳ دسته تقسیم می‌شود و به کسانی که در سطوح و مبالغ بالاتر سرمایه‌گذاری می‌کنند، اجازه می‌دهد زودتر اقامت خود و خانواده را دریافت نمایند. برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، متقاضیان باید یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری زیر را علاوه بر داشتن معیارهای دیگر انجام نمایند:
 5. متقاضی و افراد تحت تکفل خود، باید در داخل انگلستان بدون نیاز به اشتغال برای کارفرمایی دیگر زندگی نمایند (به جز خوداشتغالی یا راه‌اندازی کسب و کار).
 6. بریتانیا را خانه اصلی خود قرار دانسته و سرمایه گذاران باید حداقل ٪۵۰ درصد از زمان خود را در داخل کشور بریتانیا بگذرانند (۶ ماه از ۱۲ ماه) تا وضعیت اقامت خود را حفظ نمایند.

روش‌های سرمایه‌گذاری
متقاضیان باید حداقل ٪۷۵ درصد از مبلغ سرمایه‌گذاری مشخص شده را در بریتانیا از طریق اوراق قرضه دولتی، سرمایه سهام یا سرمایه وام در شرکت‌های فعال و تجاری ثبت شده در بریتانیا سرمایه‌گذاری نمایند. ٪۲۵ درصد باقی مانده باید در بریتانیا سرمایه‌گذاری شود یا با خرید دارایی یا با سپرده‌گذاری پول در یک موسسه مالی تحت نظارت بریتانیا قرار گیرد:

روش اول:
سرمایه‌گذاری به مبلغ ۲ میلیون پوند انگلیس و دریافت ILR خود و خانواده در مدت زمان ۵ سال.

روش دوم:
سرمایه‌گذاری به مبلغ ۵ میلیون پوند انگلیس و دریافت ILR خود و خانواده در مدت زمان ۳ سال.

روش سوم:
سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱۰ میلیون پوند انگلیس و دریافت ILR خود و خانواده در مدت زمان ۲ سال.

همانطور که در بالا ذکر شد، هر چه مبلغ سرمایه‌گذاری بیشتر باشد، متقاضی سریعتر ILR خود را دریافت می‌نماید.

آیا مبلغ سرمایه‌گذاری قابل برگشت می‌باشد؟
بله. شما می‌توانید بین ۵ الی ۶ سال پس از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری، برای برگشت مبلغ سرمایه‌گذاری شده اقدام نمایید. فقط به یاد داشته باشید حفظ وضعیت سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت دائم کشور انگلستان الزامی‌ می‌باشد.

آیا ویزای ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان شامل اعضای خانواده هم می‌شود؟
بله. برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال.

فرایند کامل ویزای ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان در ویزاجو چگونه است؟
ویزاجو باید حداکثر ۶ ماه قبل از تاریخ مورد نظر شما برای ثبت پرونده ویزای سرمایه‌گذاری اقدام نموده و شما باید معادل ۲ میلیون پوند انگلیس حداقل ۳ ماه قبل از ثبت پرونده ویزای سرمایه‌گذاری، در حساب بانکی خود داشته باشید. روند پرونده ویزای ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان هر متقاضی پس از پرداخت در ویزاجو، به شرح زیر می‌باشند:

هفته اول) ارزیابی شرایط شما توسط ویزاجو: Due Diligence یک مرحله کلیدی برای ارزیابی شما به عنوان سرمایه‌گذار، برای اقامت‌دائم و تابعیت بریتانیا می‌باشد. نتیجه ارزیابی توسط کارشناسان ویزاجو تعیین می‌نماید که آیا وزارت خزانه‌داری کشور بریتانیا درخواست سرمایه‌گذار را تایید می‌نماید یا خیر. بنابراین، یک کارشناس تایید شده مبارزه با پولشویی اسناد و مدارک شما را به عنوان سرمایه گذار بررسی نموده و در مورد اشکالات و موانع احتمالی به شما اعلام می‌نماید.

ما یکی از معدود شرکت‌ها در صنعت مهاجرت و سرمایه‌گذاری هستیم که کارشناسان مخصوص به هر پرونده به طور محرمانه شما را از طریق پایگاه‌های اطلاعات حقوقی و تجاری بین‌المللی بررسی می‌نماییم.

هفته دوم تا چهارم) دریافت مدارک لازم از شما برای پرونده ویزای سرمایه‌گذاری: کارشناسان بین‌المللی و اقتصادی ویزاجو اسناد و مدارکی را که برای پرونده ویزای سرمایه‌گذاری شما لازم است، از شما دریافت و جمع‌آوری می‌نمایند. مدارک لازم می‌بایست به زبان انگلیسی ترجمه شده و به صورت رسمی و محضری باشد.

هفته چهارم تا سیزدهم) تایید و دریافت ویزای سرمایه‌گذاری شما:

پرونده شما همراه با همه مدارک بررسی شده در نزدیکترین سفارت بریتانیا به محل سکونت شما ثبت می‌گردد. در صورتی که پرونده شما به خارج از بریتانیا ارسال شود، فرایند رسیدگی پرونده شما حدود ۴ هفته بوده و اگر پرونده شما به وزارت کشور بریتانیا ارسال شود، فرایند رسیدگی پرونده شما حدود ۸ الی ۱۲ هفته می‌باشد. در نتیجه مدت زمان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری شما توسط ویزاجو بین ۳ الی ۵ ماه بوده که می‌توان ویزا را برای ۲ دوره دیگر یا برای اقامت دائم تمدید نمود.

سال دوم، سوم یا پنجم) اخذ اقامت دائم انگلستان پس از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری: پس از اینکه ویزاجو ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان شما را دریافت نمود، در مرحله بعدی می‌تواند برای اقامت دائم انگلستان شما به شرح ذیل اقدام نماید:

 1. اگر ویزای سرمایه‌گذاری شما با مبلغ سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون پوند انگلیس صادر شده باشد، زمان انتظار و زندگی در کشور انگلستان برای دریافت اقامت دائم حداقل ۲ سال می‌باشد.
 2. اگر ویزای سرمایه‌گذاری شما با مبلغ سرمایه‌گذاری ۵ میلیون پوند انگلیس صادر شده باشد، زمان انتظار و زندگی در کشور انگلستان برای دریافت اقامت دائم حداقل ۳ سال می‌باشد.
 3. اگر ویزای سرمایه‌گذاری شما با مبلغ سرمایه‌گذاری ۲ میلیون پوند انگلیس صادر شده باشد، زمان انتظار و زندگی در کشور انگلستان برای دریافت اقامت دائم حداقل ۵ سال می‌باشد.

اقامت دائم کشور انگلستان به سرمایه‌گذارانی اعطا می‌گردد که شرایط و قوانین را به شرح زیر رعایت نموده باشند:

 1. در هر دوره ۱۲ ماهه از تاریخ صدور ویزای سرمایه‌گذاری، شما می‌بایست کمتر از ۱۸۰ روز را در خارج از بریتانیا سپری نموده باشید،
 2. حفظ مبلغ سرمایه‌گذاری و کار در کشور انگلستان،
 3. تسلط به زبان انگلیسی در سطح B1 یا بالاتر در CEFR،
 4. دانش شیوه زندگی بریتانیایی توسط آزمون Life in the UK،
 5. هزینه دولتی درخواست اقامت دائم برای هر نفر مبلغی معادل ۲،۳۸۹ پوند انگلیس می‌باشد،
 6. فرایند رسیدگی به پرونده اقامت دائم انگلستان طبق روال عادی حدود ۶ ماه زمان خواهد برد.

سال پنجم یا ششم) اخذ تابعیت و پاسپورت انگلستان پس از دریافت ویزای سرمایه‌گذاری: شما به عنوان سرمایه‌گذار می‌توانید پس از انجام امور زیر برای دریافت تابعیت و پاسپورت بریتانیا اقدام نمایید:

 1. اگر ویزای سرمایه‌گذاری شما با مبلغ سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون پوند انگلیس صادر شده باشد، زمان انتظار برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور انگلستان، ۵ سال پس از صدور ویزای سرمایه‌گذاری و حداقل ۱ سال پس از صدور اقامت دائم می‌باشد.
 2. اگر ویزای سرمایه‌گذاری شما با مبلغ سرمایه‌گذاری ۵ میلیون یا ۲ میلیون پوند انگلیس صادر شده باشد، زمان انتظار برای دریافت تابعیت و پاسپورت کشور انگلستان، ۶ سال پس از صدور ویزای سرمایه‌گذاری و حداقل ۱ سال پس از صدور اقامت دائم می‌باشد.

شما برای دریافت پاسپورت بریتانیا باید در مجموع بیش از ۵ سال را به طور دائم در داخل کشور انگلستان زندگی نموده که از این پنج سال، باید یکسال آن با مجوز اقامت دائم باشد.

طبق قانون اداره مهاجرت انگلستان مجموع خروج شما از بریتانیا در طول ۵ سال گذشته نباید بیشتر از ۴۵۰ روز باشد. همچنین مجموع خروج شما از بریتانیا در سال قبل از درخواست تابعیت و پاسپورت نباید بیشتر از ۹۰ روز باشد.

 1. در صورت رعایت همه موارد بالا، فرایند دریافت تابعیت و پاسپورت بریتانیا بین ۴ الی ۸ ماه می‌باشد.

مدت زمان رسیدگی به پرونده ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان در اداره مهاجرت چقدر است؟
برای دارندگان پاسپورت ایرانی، مدت زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزای سرمایه‌گذاری در اداره مهاجرت بریتانیا بین ۲ تا ۳ ماه از تاریخ ثبت پرونده می‌باشد. با این حال، زمان رسیدگی به پرونده ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان در اداره مهاجرت بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله:

 1. بررسی‌های امنیتی: متقاضیان ایرانی ممکن است تحت بررسی‌های امنیتی دقیق‌تری قرار بگیرند که می‌تواند به زمان بررسی پرونده اضافه کند.
 2. روابط دیپلماتیک: روابط دیپلماتیک بین انگلستان و ایران برای چندین سال متشنج بوده است که می‌تواند روند درخواست ویزا را پیچیده‌تر و طولانی‌تر کند.
 3. مکان‌های محدود: دولت انگلستان، سفارت یا کنسولگری در کشور ایران ندارد، بنابراین ویزاجو پرونده‌های ایرانیان را معمولاً در کشورهای ثالث مانند انگلستان، ترکیه یا امارات متحده عربی ثبت می‌نماید. این امر می‌تواند به دلیل پیچیدگی‌های لجستیکی رسیدگی به درخواست‌های ویزا برای اتباع ایرانی در این کشورهای ثالث، تاخیر بیشتری را ایجاد کند.
 4. شفافیت پرونده: صحیح و کامل بودن مشخصات، مدارک و عکس متقاضی در پرونده برای افسر ویزا بسیار مهم است که در صورت ایجاد سئوال برای افسر، ممکن است روند پرونده طولانی‌تر شود.
 5. تعداد پرونده‌ها در سفارت: حجم تعداد پرونده‌های دریافت شده در اداره مهاجرت انگلستان روی زمان رسیدگی به پرونده‌ ویزای سرمایه‌گذاری شما تاثیر دارد.

آیا با داشتن ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان، می‌توانم فرزند خود را در کشور انگلستان به دنیا بیاورم؟
بله. فقط باید به یاد داشته باشید که بر خلاف برخی از کشورها مانند کانادا و آمریکا، کشور انگلستان حق تابعیت با تولد را ندارد. زایمان با ویزای سرمایه‌گذاری در بریتانیا به طور خودکار تابعیت بریتانیا را به کودک اعطا نمی‌کند. تابعیت کودک معمولاً به تابعیت و وضعیت اقامت والدین بستگی دارد اگر شما تابعیت و پاسپورت بریتانیای خود را دریافت نمایید، کودک شما هم می‌تواند پس از گذران مدتی برای تابعیت اقدام نماید.

مبالغ پرداختی برای ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان
از آنجائیکه هزینه‌های مربوط به پرونده ویزای سرمایه‌گذاری کشور انگلستان نسبت به تعداد، سن افراد خانواده شما و قوانین اداره مهاجرت، قابل تغییر می‌باشند، لذا می‌بایست فرم زیر را برای محاسبه هزینه‌های تقریبی تکمیل و ثبت نمایید:

محاسبه هزینه‌ها

محاسبه هزینه‌ها

توجه: لطفاً فرم زیر را با حروف فارسی تکمیل فرمایید.


مثال: بین روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۱۱ صبح الی ۴ بعدازظهر

چگونه می‌توانم اقدام کنم؟
شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و افتتاح پرونده خود در پورتال ویزاجو، به روش‌های زیر اقدام نمایید:

 1. ورود به پورتال ویزاجو: از آنجائیکه همه خدمات ویزاجو به مشتریان به صورت اینترنتی می‌باشد، به وب‌سایت visajoo.com مراجعه نموده و پس از «ثبت نام» به پورتال حساب‌کاربری خود وارد شوید.
 2. فرم‌‌ارزیابی رایگان: کارشناسان ما در ویزاجو قبل از صحبت یا مکاتبه با شما، نیاز به اطلاعات اولیه در مورد شرایط فعلی شما دارند، که می‌توانید با تکمیل «فرم ارزیابی» آن اطلاعات را به صورت کاملاً محرمانه در اختیار کارشناسان ما قرار دهید.
 3. نتیجه ارزیابی: همه گفتگو‌ها بین شما و ویزاجو از طریق ارسال و دریافت «تیکت» در پورتال ویزاجو می‌باشد. لذا پس از تکمیل فرم ارزیابی رایگان، با ارسال یک تیکت در حساب‌کاربری خود نتیجه ارزیابی را پیگیری نمایید.
 4. قرارداد: از آنجائیکه همه مشتریان ویزاجو از سراسر جهان هستند، امکان حضور برای امضای قرارداد را ندارند، قرارداد بین ویزاجو و مشتری به صورت قانونی و الکترونیکی در پورتال شما قرار گرفته است. برای کسب اطلاع از مفاد قرارداد ویزاجو، به پیوند «قرارداد الکترونیکی» مراجعه فرمایید.
 5. افتتاح پرونده: ویزاجو جهت سرعت دادن به ارائه خدمات و راحتی شما عزیزان، این امکان را فراهم آورده تا شما پرونده خود را به صورت اینترنتی بر روی این وب‌سایت افتتاح نموده و پرداخت آن را از طریق کردیت‌کارت، پی‌پال و یا صرافی‌های معتبر انجام نمایید. پس از دریافت مبلغ، کارشناسان ویزاجو سریعاً پرونده شما را بررسی نموده و بین ۲ روز کاری با شما در بخش «تیکت» مراحل بعدی را هماهنگ می‌نمایند.
 6. لیست مدارک: در این مرحله پس از پرداخت و افتتاح پرونده خود روی وب‌سایت، کارشناسان ویزاجو نسبت به شرایط فعلی و تعداد افراد همراه شما، لیست مدارک لازم را در یک تیکت برای شما ارسال می‌نمایند.
 7. کسب درآمد دلاری: اگر شما در هر کشوری مایل به همکاری با مجموعه بزرگ ویزاجو هستید، می‌توانید برای کسب درآمد دلاری به پیوند «کسب درآمد دلاری» مراجعه نموده و به عنوان نماینده رسمی ویزاجو برای ارائه برنامه‌های ویزا، اقامت و پاسپورت به دوستان و آشنایان خود، از راه دور مشغول به کار شوید. پرداخت کمیسیون ویزاجو به شما به صورت دلاری و هر دو هفته یکبار می‌باشد.