درباره کشور ایالات متحده آمریکا
United State of America

 • موقعیت جغرافیایی: ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهای بزرگ جهان است که در قاره آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور از شمال به ایالات متحده آمریکا و از جنوب به مکزیک مرز می‌باشد. از سمت غرب به اقیانوس آرام و از سمت شرق به اقیانوس اطلس محدود می‌شود.
 • زبان رسمی: ٪۷۹ انگلیسی، ٪۱۳ اسپانیایی، ٪۴ هند و اروپایی، ٪۳ جزایر آسیایی و اقیانوس آرام، ٪۱ غیره.
 • پایتخت: ایالت واشنگتن
 • تفاوت زمانی با تهران: به علت گستردگی این کشور، ساعات مختلف می‌باشند
 • مساحت کل کشور: حدود ۹،۸۸۳،۵۱۷ کیلومتر مربع
 • جمعیت و سن: ۳۲۳،۹۹۵،۵۲۸ نفر با ٪۰/۸۱ رشد جمعیت
 • ادیان: ٪۴۶ پروتستان ، ٪۲۱ کاتولیک رومی، ٪۲ مورمون، ٪۲ یهودی، ٪۱ مسلمان، ٪۱ بودایی، ٪۱ هندو و ٪۲۵ غیره.
 • نوع حکومت: جمهوری فدرال قانون اساسی
 • واحد پول: دلار آمریکا (USD).
 • نرخ ارز ایالات متحده آمریکا: یک دلار آمریکا حدوداً برابر با ۱/۳۷ دلار کانادا (CAD یا CND) می‌باشد.

چرا ایالات متحده آمریکا؟‌
ایالات متحده آمریکا که در سرتاسر جهان به عنوان سرزمین فرصت‌ها شناخته می‌شود، دارای فرهنگ غنی و متنوع، یکی از قوی‌ترین ارزهای جهان و یکی از پرطرفدارترین پاسپورت‌ در بین کشورها می‌باشد.

گرین کارت آمریکا
گرین کارت آمریکا
 • نوع: کارت اقامت (گرین کارت) کشور آمریکا
 • اعتبار: ۲ سال (از طریق برنامه مهاجرتی EB-5)
 • رنگ: کارت سبز و قرمز با هالوگرام امنیتی
 • استفاده: برای ورود به مرز کشور آمریکا و کارت شناسایی در داخل آمریکا
 • زمان دریافت: پس از قبول شدن پرونده ویزای EB-5 و ورود به آمریکا
پاسپورت آمریکا
پاسپورت آمریکا
 • نوع: پاسپورت دائم
 • تعداد صفحات: پاسپورت استاندارد ۲۸ صفحه و پاسپورت جامبو ۵۲ صفحه.
 • اعتبار: برای بالای سن ۱۶ سال به مدت ۱۰ سال و برای زیر سن ۱۶ سال به مدت ۵ سال.
 • رنگ: جلد آبی تیره
 • سفر بدون ویزا: ۱۱۵ کشور
 • صدور ویزا در فرودگاه: ۵۲ کشور
 • نیاز به ویزا: ۲۵ کشور
 • زمان دریافت: پس از اخذ تابعیت آمریکا

انواع ویزاهای اقامت دائم کشور ایالات متحده آمریکا
در کشور ایالات متحده آمریکا معمولاً به اقامت دائم “گرین کارت” گفته می‌شود. راه‌های مختلفی برای گرفتن اقامت دائم آمریکا وجود دارند که هر کدام دسته یا نوع گرین کارت خاص خود را دارند. در اینجا کارشناسان ما در ویزاجو دسته‌های اصلی ویزای اقامت دائم آمریکا را برای شما شرح می‌دهند:

۱- گرین کارت از طریق کفالت خانوادگی(Sponsorship):

 1. بستگان درجه یک: شهروندان ایالات متحده آمریکا می‌توانند برای بستگان درجه یک خود مانند همسر و فرزندان مجرد زیر سن ۲۱ سال درخواست اقامت دائم نمایند.
 2. بستگان ترجیحی: شهروندان ایالات متحده آمریکا می‌توانند برای بستگان خود با روابط خانوادگی خاص و دورتر و برخی روابط با یک مقیم دائم قانونی (LPR) درخواست اقامت دائم نمایند. این شامل دسته‌هایی مانند پسران و دختران دارندگان تابعیت آمریکا که تا به حال ازدواج نکرده‌اند و یا همسر و فرزندان LPRها و غیره می‌شود.

۲- گرین کارت از طریق اشتغال (EB):

 1. ویزای EB-1: این نوع ویزا برای افراد با توانایی‌های فوق العاده، اساتید، پژوهشگران برجسته و برخی مدیران چند ملیتی، صادر می‌گردد.
 2. ویزای EB-2: این نوع ویزا برای افراد دارای مدارک تحصیلی بالا یا توانایی استثنایی، صادر می‌گردد.
 3. ویزای EB-3: این نوع ویزا برای نیروی کار ماهر، حرفه‌ای و نیروی کار غیر ماهر، صادر می‌گردد.
 4. ویزای EB-4: این نوع ویزا برای مهاجران خاص، که شامل برخی از نیروهای مذهبی، کارمندان پست‌های خدماتی خارجی ایالات متحده آمریکا، کارمندان بازنشسته سازمان‌های بین‌المللی و غیره، صادر می‌گردد.
 5. ویزای EB-5: این نوع ویزا برای سرمایه‌گذارانی است که مقدار مشخصی پول را در شرکت‌های تجاری تازه تاسیس در ایالات متحده آمریکا سرمایه‌گذاری کرده و همچنین می‌بایست حداقل ۱۰ شغل دائمی برای ده نفر شهروند آمریکایی، ایجاد یا حفظ نمایند.
 6. ویزای لاتاری: این نوع ویزا از طریق برنامه مهاجرت به صورت قرعه‌کشی (DV Lottery) به افرادی از کشورهای خاص طی شرایطی معین، صادر می‌گردد. این یک سیستم قرعه کشی بوده و تضمینی نیست.
 7. گرین کارت پناهندگی: پناهجویان می‌توانند یک سال پس از پذیرش در ایالات متحده آمریکا به عنوان پناهنده یا یک سال پس از اعطای پناهندگی، برای دریافت گرین کارت اقدام نمایند.
 8. زندگی طولانی مدت: افرادی که از قبل از تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۷۲ به طور مداوم در کشور ایالات متحده آمریکا اقامت داشته‌اند، می‌توانند از طریق ارائه رجیستری برای دریافت گرین کارت اقدام نمایند.
 9. نوجوانان مهاجر ویژه (SIJ): برخی از کودکانی که به دلیل سوء استفاده، بی‌توجهی یا رها شدن قادر به پیوستن مجدد به والدین نیستند، می‌توانند برای وضعیت SIJ درخواست دهند که در نهایت می‌تواند به دریافت گرین کارت منجر شود.
 10. ویزاهای U و T: این نوع ویزا برای قربانیان جرایم خاص (ویزای U) یا قاچاق (ویزای T) که در ایالات متحده آمریکا هستند و مایلند به مجریان قانون در تحقیقات یا تعقیب جرم کمک نمایند، صادر می‌گردد. پس از یک دوره مشخص، این دارندگان ویزا می‌توانند برای دریافت گرین کارت اقدام نمایند.
 11. VAWA (قانون خشونت علیه زنان): این قانون به قربانیان سوء استفاده شده توسط یک شهروند آمریکایی یا یکی از اعضای خانواده مقیم دائم آمریکا این امکان را می‌دهد تا بدون اطلاع یا رضایت فرد آزارگر برای دریافت گرین کارت خود اقدام نماید.
 12. دیگر برنامه‌های ویژه: این شامل صدور گرین کارت برای شهروندان کوبا، افراد متولد شده از یک دیپلمات خارجی در خاک ایالات متحده آمریکا، برخی از اتباع هائیتی و غیره می‌باشد.

مزایای گرفتن ویزای اقامت‌دائم کشور ایالات متحده آمریکا
اخذ اقامت‌دائم کشور ایالات متحده آمریکا که اغلب به عنوان “گرین‌کارت” نامیده می‌شود، طیف گسترده‌ای از مزایا برای شما و خانواده به شرح ذیل به همراه می‌آورد:

 1. حق اقامت‌دائم: دارندگان گرین‌کارت می‌توانند در هر نقطه از ۵۰ ایالات در آمریکا زندگی نموده و می‌توانند به طور نامحدود در این کشور بمانند.
 2. فرصت‌های شغلی: دارندگان گرین‌کارت حق دارند بدون نیاز به حمایت کارفرما در هر جای کشور ایالات متحده آمریکا مشغول به کار شوند (به استثنای چند مورد در مشاغل دولتی خاص که نیاز به داشتن تابعیت و پاسپورت آمریکایی دارند).
 3. حق تحصیل: دارندگان گرین‌کارت واجد شرایط دریافت کمک مالی و بورسیه تحصیلی در هر جای کشور ایالات متحده آمریکا هستند. همچنین می‌توانند برای هر مدرسه یا دانشگاهی که انتخاب می‌نمایند در آمریکا درخواست داده و بدون محدودیت در آن شرکت نمایند.
 4. حمایت شهروندی: دارندگان گرین‌کارت توسط کلیه قوانین ایالات متحده آمریکا، ایالت محل سکونت و حوزه‌های قضایی محلی محافظت می‌شوند.
 5. کفالت خانواده: دارندگان گرین‌کارت می‌توانند کفالت بستگان خود را برای ورود به کشور آمریکا طی قوانین خاصی به عهده بگیرند.
 6. مزایای اجتماعی: دارندگان گرین‌کارت می‌توانند برخی از مزایای اجتماعی از جمله کمک هزینه تحقیقاتی، مالیاتی، پوشش بیمه، تامین اجتماعی و بازنشستگی را دریافت نمایند.
 7. اخذ پاسپورت: دارندگان گرین‌کارت می‌توانند پس از یک دوره زمانی معین برای شهروندی ایالات متحده آمریکا درخواست دهند. مشروط بر اینکه شرایط خاص آن را داشته باشند. کسب تابعیت حتی حقوق و مزایای بیشتری مانند حق رای و امکان نامزدی برای مناصب دولتی را فراهم می‌آورد.
 8. ثبات زندگی: برخلاف ویزاهای موقت آمریکا، دارندگان گرین‌کارت نیازی به تمدید مکرر ماهانه یا سالانه ندارند. تا زمانی که فرد در فعالیت‌هایی که منجر به اخراج مانند فعالیت‌های مجرمانه خاص، شرکت نداشته باشد و به شرایط اقامت در آمریکا ادامه دهد، این وضعیت باقی می‌ماند.
 9. مالکیت ملک: دارندگان گرین‌کارت می‌توانند املاک و مستغلات مسکونی یا تجاری را در هر ایالت آمریکا خریداری نموده و مالک آن شوند. همچنین محدودیتی در فروش آنها نخواهند داشت.
 10. عدم نیاز به ویزای ورود مجدد: دارندگان گرین‌کارت می‌توانند بدون نیاز به اخذ مجوز ورود مجدد، به دفعات کشور آمریکا را ترک نموده و مجدداً وارد آن شوند. با این حال، اقامت طولانی مدت در خارج از کشور آمریکا، ممکن است وضعیت اقامت دائم آنها را به خطر اندازد.
 11. اخذ اعتبارات مالی: با گذشت زمان و ایجاد سابقه اعتباری، دارندگان گرین‌کارت می‌توانند برای اخذ وام مسکن، وام شخصی و کارت‌های اعتباری مانند یک شهروند آمریکایی، درخواست دهند.
 12. سهولت دریافت ویزای دیگر کشورها: دارندگان گرین‌کارت می‌توانند به راحتی ویزای توریستی کشورهای کانادا، انگلستان، استرالیا و عضو شینگن را دریافت نمایید.
 13. امکان تاسیس شعبه: هر چند که در حال حاضر به علت تحریم‌‌های بین‌المللی, دارندگان پاسپورت ایرانی برای ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی شرکتی یا شخصی با محدودیتهای جدی روبرو هستند، اما دارندگان گرین‌کارت با پاسپورت ایران تا حد زیادی از مورد مستثنا هستند.
 14. حساب بانکی شخصی یا شرکتی: امکان افتتاح حساب بانکی در بانک‌های بزرگ بین‌المللی مانند Bank of America, Citibank و غیره.
 15. کردیت‌کارت شخصی یا شرکتی: امکان دریافت انواع کردیت‌کارت در بانک‌های بزرگ بین‌المللی مانند Bank of America, Citibank و غیره.

اخذ اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا مزایای قابل توجهی دارد، اما با مسئولیت‌هایی مانند تعهد به پرداخت مالیات و رعایت کلیه قوانین دولت فدرال آمریکا، ایالتی و محلی نیز همراه است. علاوه بر این، دارندگان گرین کارت باید هر ۱۰ سال یکبار کارت خود را تمدید نموده و همیشه وضعیت خود را با زمان زندگی عمدتاً بیشتر در خاک ایالات متحده آمریکا، حفظ کنند.

معیار‌های اخذ ویزای EB-5 کشور ایالات متحده آمریکا
از طریق برنامه سرمایه‌گذاری EB-5، سرمایه‌گذاران می‌توانند از مزایای انحصاری این نوع ویزای اقامت دائم برخوردار شوند:

 1. بدون نیاز به مهارت زبان انگلیسی.
 2. بدون نیاز به حداقل مدرک تحصیلی.
 3. بدون نیاز به تجربه کاری یا مدیریتی.
 4. مبلغ سرمایه‌گذاری می‌تواند به صورت هدیه، ارث، مالکیت تجاری یا هر فعالیت قانونی دیگر حاصل شده باشد.
 5. بدون نیاز به تعهد برای زندگی در منطقه سرمایه‌گذاری شده.
 6. شامل همسر و فرزندان تحت تکفل زیر سن ۲۱ سال.

شرایط لازم برای اخذ ویزای EB-5 کشور ایالات متحده آمریکا
برای واجد شرایط بودن برای این نوع برنامه مهاجرتی، متقاضیان باید یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری تعریف شده در زیر را علاوه بر داشتن معیارهای زیر انجام دهند:

 1. داشتن حداقل ۲۱ سال سن.
 2. اثبات منبع قانونی دارایی‌ها و مبلغ سرمایه‌گذاری.

روش‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ ویزای EB-5 کشور ایالات متحده آمریکا
ویزاجو برنامه مهاجرتی از طریق ویزای سرمایه‌گذاری EB-5 ایالات متحده آمریکا را به دو دسته زیر تقسیم می‌نماید:

۱- ایجاد یک شرکت تازه تاسیس در ایالات متحده آمریکا

برای واجد شرایط بودن این گزینه، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. باید سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱،۸۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا در یک کسب و کار تازه تاسیس در آمریکا یا مبلغ ۹۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا در یک کسب و کار تازه تاسیس در یک منطقه خاص تجاری هدفمند مانند مناطق روستایی یا مناطقی با بیکاری حداقل ٪۱۵۰ از میانگین سرانه ملی، باشد.
 2. ایجاد شغل به صورت تمام وقت برای حداقل ۱۰ نیروی کار واجد شرایط آمریکایی که باید کارمندان مستقیم کسب و کار راه ‌انداخته شده باشند.
 3. مدیریت فعال روزانه و تعیین خط مشی شرکت تازه تاسیس شده توسط شخص سرمایه‌گذار الزامی می‌باشد.

۲- سرمایه‌گذاری در یک پروژه منطقه‌ای در ایالات متحده آمریکا

 1. پروژه‌های منطقه‌ای فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستند که از قبل توسط اداره مهاجرت و دولت کشور ایالات متحده آمریکا تایید شده‌اند. برای واجد شرایط بودن این روش سرمایه‌گذاری، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند.
 2. سرمایه‌گذاری به مبلغ ۹۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا در یک پروژه منطقه‌ای تایید شده.
 3. ایجاد شغل به صورت تمام وقت برای حداقل ۱۰ نیروی کار واجد شرایط آمریکایی، که در آن اشتغال غیر مستقیم هم مجاز می‌باشد.
 4. مدیریت فعال روزانه و تعیین خط مشی پروژه سرمایه‌گذاری شده توسط شخص سرمایه‌گذار الزامی نمی‌باشد.

آیا مبلغ سرمایه‌گذاری شده در ویزای EB-5 قابل بازگشت می‌باشد؟
برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری EB-5 ایالات متحده آمریکا، سرمایه‌گذاران خارجی را ملزم نموده که مبلغ مشخصی از سرمایه را طبق شرایط اعلام شده در بالا، سرمایه‌گذاری نمایند. این سرمایه‌گذاری به عنوان مبنایی برای واجد شرایط بودن سرمایه‌گذار خارجی برای دریافت گرین کارت آمریکا می‌باشد. به طور کلی بازگشت مبلغ سرمایه‌گذاری توسط دولت آمریکا به علت شرایط زیر، ضمانتی ندارد:

 1. دوره مشروط اولیه: پس از تایید و قبولی پرونده ویزای EB-5، سرمایه‌گذار و اعضای خانواده آن برای یک دوره دو ساله، اقامت کشور آمریکا را دریافت می‌نمایند.
 2. حذف شرایط: در بازه زمانی ۹۰ روزه بلافاصله قبل از دومین سالگرد قبولی سرمایه‌گذار می‌بایست فرم اداره مهاجرت آمریکا I-۸۲۹ برای حذف شرط اقامت دائم ثبت شود و نشان دهد که در طول این مدت حداقل در نیروی کار آمریکایی را به صورت تمام وقت استخدام نموده است.
 3. پس از حذف شرط: پس از تایید درخواست I-۸۲۹، محدودیت اقامت دائم حذف می‌گردد. سپس سرمایه‌گذار به یک مقیم دائم بدون قید و شرط تبدیل خواهد شد. پس از این مرحله، سرمایه‌گذار به طور کلی انعطاف‌پذیری بیشتری در مورد مبلغ سرمایه‌گذاری شده دارد، اما مشخصات ممکن است به شرایط پروژه سرمایه‌گذاری خاص بستگی داشته باشد.

بنابراین، برای پاسخ به این سئوال مبلغ سرمایه‌گذاری باید برای کل دوره اقامت مشروط، که معمولاً حدود ۲ سال است، “در معرض خطر” باقی بماند. با این حال، با در نظر گرفتن زمان‌های پردازش و تأخیرهای احتمالی در رسیدگی به درخواست I-۸۲۹ برای حذف شرایط، مدت زمان واقعی ممکن است طولانی‌تر شود.

توجه به این نکته مهم است که هدف برنامه مهاجرتی EB-5 “مسدود کردن” یا “نگه داشتن” پول سرمایه‌گذار نیست. بلکه اطمینان از سرمایه‌گذاری واقعی وجوه به روشی است که به نفع اقتصاد ایالات متحده آمریکا باشد، به ویژه در روش اول سرمایه‌گذاری.

آیا ویزای EB-5 کشور ایالات متحده آمریکا شامل اعضای خانواده هم می‌شود؟
بله. برنامه مهاجرتی ویزای EB-5 کشور ایالات متحده آمریکا شامل مقرراتی برای برخی از اعضای خانواده سرمایه‌گذار اصلی می‌باشد. هنگامی که ویزاجو پرونده ویزای سرمایه‌گذاری EB-5 شما را برای اخذ گرین کارت در داره مهاجرت آمریکا ثبت و مورد پذیرش قرار گیرد، اعضای خانواده تحت کفالت نیز طبق شرایط خاص اعلام شده در زیر، اقامت دائم خود را دریافت می‌نمایند:

 1. همسر: زن یا شوهر فرد سرمایه‌گذار اولیه می‌تواند از طریق برنامه گرین کارت مشروط دریافت کنند.
 2. فرزندان: فرزندان مجرد زیر سن ۲۱ سال واجد شرایط هستند. شایان ذکر است که قانون حمایت از وضعیت کودک در آمریکا (CSPA) ممکن است برای کودکانی که نزدیک به سن ۲۱ سالگی هستند، حمایت‌های خاصی در برابر فرزندان “مسنتر” ارائه نمایند، اما به شرایط خاص بستگی دارد.

فرایند کامل ویزای EB-5 کشور ایالات متحده آمریکا در ویزاجو چگونه است؟
روند پرونده ویزای EB-5 ایالات متحده آمریکای هر متقاضی پس از پرداخت در ویزاجو، به شرح زیر می‌باشند:

 1. ارزیابی شرایط متقاضی: قبل از شروع فرآیند پرونده، ویزا باید مطمئن شود که متقاضی برای درخواست ویزای EB-5 ایالات متحده آمریکا واجد شرایط می‌باشد. می‌توانید معیارهای واجد شرایط بودن را در همین صفحه بررسی نمایید.
 2. بررسی مدارک لازم: ویزاجو تمام مدارک لازم متقاضی مانند پاسپورت معتبر، اثبات مالی و سایر مدارک مورد نیاز را بر اساس شرایط ایشان و قوانین روز اداره مهاجرت کشور ایالات متحده آمریکا، تنظیم و بررسی می‌نماید.
 3. سرمایه‌گذاری: ویزاجو بسته به انتخاب سرمایه‌گذار یکی از روش‌های ذکر شده در فوق را انتخاب نموده و سپس برای انتقال مبلغ سرمایه به آن پروژه مورد نظر، رایزنی‌های لازم را انجام می‌دهد.
 4. گواهی سرمایه‌گذاری: ویزاجو پس از واریز سرمایه به آن پروژه، بین یک ماه گواهی رسمی مبلغ سرمایه‌گذاری را از پروژه مربوطه دریافت نموده و به سرمایه‌گذار ارائه می‌نماید.
 5. فرم‌های دولتی: ویزاجو تمامی فرم‌های مربوط به اداره مهاجرت کشور ایالات متحده آمریکا را طبق قوانین روز اداره مهاجرت تکمیل نموده و اطمینان حاصل می‌نماید که تمام اطلاعات ارائه شده از طرف متقاضی دقیق و کامل ثبت شده‌اند.
 6. نامه‌های رسمی: پس از تکمیل پرونده، ویزاجو نامه‌های مربوط به برنامه اقامت و سرمایه‌گذاری متقاضی را تنظیم می‌نماید.
 7. ثبت پرونده: ویزاجو پس از تکمیل کل پرونده، آن را همراه با گواهی سرمایه‌گذاری، در اداره مهاجرت کشور ایالات متحده آمریکا می‌نماید.
 8. نوبت وقت سفارت: ویزاجو برای هر یک از متقاضیان ویزای ایالات متحده آمریکا، یک وقت سفارت رسمی اخذ می‌نماید و شما می‌توانید با در دست داشتن آن، به سفارت آمریکا در دبی یا ابوظبی در امارات متحده عربی مراجعه نمایید.
 9. مصاحبه با افسر: در تاریخ و ساعت تعیین شده، یک مصاحبه حضوری در سفارت با افسر پرونده خواهید داشت که در مورد نوع سرمایه‌گذاری و منبع مبلغ آن از شما سئوال‌هایی خواهد پرسید. البته کارشناسان ویزای EB-5 در ویزاجو، شما را از قبل برای آن مصاحبه آماده می‌نمایند.
 10. صدور ویزا: اگر پرونده شما طبق قوانین اداره مهاجرت کشور ایالات متحده آمریکا بررسی و مورد پذیرش قرار‌گیرد، ویزاجو از شما درخواست می‌نماید تا اصل پاسپورت خود را برای ادامه فرایند نهایی پرونده تحویل نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که این یک نمای کلی از روند و جزئیات خاص پرونده‌های ویزا می‌باشد و ممکن است بسته به شرایط فرد و کشور محل اقامت شما متفاوت باشند.

مدت زمان رسیدگی به پرونده ویزای EB-5 در اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا چقدر است؟
زمان رسیدگی به پرونده ویزای EB-5 در اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا بستگی به عوامل مختلفی دارد، ویزاجو برای شما شرح می‌دهد:

 1. روابط دیپلماتیک: روابط دیپلماتیک بین ایالات متحده آمریکا و ایران برای چندین دهه متشنج بوده است که می‌تواند روند پرونده ویزای EB-5 را پیچیده‌تر و طولانی‌تر کند.
 2. مکان‌های محدود: دولت ایالات متحده آمریکا، سفارت یا کنسولگری در کشور ایران ندارد، بنابراین ویزاجو پرونده‌های ایرانیان را معمولاً در کشورهای ثالث مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات متحده عربی ثبت می‌نماید. این امر می‌تواند به دلیل پیچیدگی‌های لجستیکی رسیدگی به پرونده ویزای EB-5، برای اتباع ایرانی تاخیر بیشتری را ایجاد نمایند.
 3. شفافیت پرونده: صحیح و کامل بودن مشخصات، مدارک و عکس متقاضی، استعلام گواهی سرمایه‌گذاری در پرونده برای افسر ویزا بسیار مهم است که در صورت ایجاد سئوال برای افسر، ممکن است روند پرونده طولانی‌تر شود.
 4. بررسی‌های امنیتی: متقاضیان ویزای EB-5 تحت بررسی‌های امنیتی دقیق‌تری قرار داشته که می‌تواند به زمان بررسی پرونده اضافه نماید که بین ۶ ماه الی ۳ سال متغیر می‌باشد.
 5. آزمایشات پزشکی: پس از قبولی در بررسی‌های امنیتی ویزای EB-5، اداره مهاجرت دستورالعمل مربوط انجام آزمایشات پزشکی را برای ویزاجو ارسال می‌نماید که به متقاضی ارائه خواهد شد.
 6. تعداد پرونده‌ها در سفارت: حجم پرونده‌های دریافت شده در اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا روی زمان رسیدگی به پرونده‌ ویزای EB-5 شما تاثیر دارد.

آیا می‌توانم با داشتن اقامت با ویزای EB-5 در آمریکا ملک بخرم؟
بله. شما با داشتن اقامت کشور ایالات متحده آمریکا می‌توانید در این کشور ملک خریداری نمایید. کشور آمریکا محدودیت خاصی برای شهروندان غیر آمریکایی جهت خرید املاک و مستغلات ندارد. اگر قصد خرید ملک در کشور ایالات متحده آمریکا را دارید، ایده خوبی است که با مشاورین املاک با تجربه متخصصین مالیاتی در ویزاجو مشورت نمایید تا به شما در مسیریابی این فرآیند و درک هرگونه پیامدهای مالی یاری رساند.

چگونه می‌توانم پاسپورت آمریکا را دریافت کنم؟
اخذ شهروندی و متعاقباً پاسپورت ایالات متحده آمریکا فرآیندی است که معمولاً چندین سال طول زمان برده و چندین مرحله را شامل می‌شود. ویزاجو در اینجا یک مرور کلی از روند اخذ تابعیت کشور آمریکا را شرح می‌نماید:

 1. واجد شرایط بودن: قبل از اینکه بتوانید برای شهروندی ایالات متحده آمریکا درخواست دهید، معمولاً باید دارای اقامت دائم یا همان گرین کارت برای چند سال مشخص باشید. شرط کلی این است که پنج سال اقامت دائم داشته باشید. با این حال، اگر با یک شهروند ایالات متحده آمریکا ازدواج کرده‌اید، این شرط معمولاً سه سال خواهد بود.
 2. شرایط اقامت: باید حداقل سه ماه در ایالت یا ناحیه‌ای که برای شهروندی درخواست می‌دهید، زندگی کرده باشید. علاوه بر این، باید حداقل دو سال و نیم از پنج سال قبل از درخواست (یا یکسال و نیم از سه سال در صورت ازدواج با یک شهروند آمریکایی) در خاک آمریکا حضور داشته باشید.
 3. عدم سوء پیشینه: شما نباید در طول مدت اقامت خود در کشور ایالات متحده آمریکا هیچ مشکل جنایی جدی نداشته باشید.
 4. آزمون انگلیسی و مدنی: شما باید یک آزمون انگلیسی (شامل خواندن، نوشتن و صحبت کردن) و یک آزمون مدنی که دانش شما از تاریخچه و دولت ایالات متحده آمریکا را بررسی ‌می‌نماید، بگذرانید.
 5. سوگند: پس از تایید درخواست شما، در یک مراسم تابعیت شرکت کرده و سوگند یاد خواهید نمود. پس از آن، شما رسماً شهروند ایالات متحده آمریکا خواهید شد.
 6. اخذ پاسپورت: پس از اخذ تابعیت ایالات متحده آمریکا، می‌توانید برای اخذ پاسپورت آمریکا اقدام نمایید. برای آن بایستی فرم DS-11 را تکمیل نموده و همراه با مدرک شهروندی دریافت شده، عکس پاسپورتی و مدارک دیگر در اداره مهاجرت آمریکا ثبت نمایید.

مبالغ پرداختی برای ویزای EB-5 کشور ایالات متحده آمریکا
هزینه‌های مربوط به پرونده ویزای EB-5 کشور ایالات متحده آمریکا به شرح زیر می‌باشند:

مبلغ سرمایه‌گذاری:

 1. سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱،۸۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا در یک کسب و کار تازه تاسیس در آمریکا و یا
 2. سرمایه‌گذاری به مبلغ ۹۰۰،۰۰۰ دلار آمریکا در یک پروژه منطقه‌ای تایید شده در آمریکا.

هزینه‌های دولتی USCIS:

 1. درخواست (پتیشن) I-۵۲۶ (درخواست کارآفرین مهاجر خارجی) به مبلغ ۳،۶۷۵ دلار.
 2. درخواست (پتیشن) I-۴۸۵ برای ثبت اقامت دائم به مبلغ ۱،۲۲۵ دلار برای هر نفر متقاضی بین سن ۱۴ الی ۷۸ سال.
 3. فرم DS-۲۳۰ یا DS-۲۶۰ برای خدمات کنسولی در خارج از ایالات متحده آمریکا به مبلغ ۳۴۵ دلار برای هر نفر متقاضی.
 4. درخواست I-۸۲۹ توسط کارآفرین برای حذف شروط اقامتی به مبلغ ۳،۷۵۰ دلار.
 5. هزینه بیومتریک برای هر نفر مقیم دائم مشروط در آمریکا به مبلغ ۸۵ دلار.

هزینه‌های حقوقی:

 1. هزینه خدمات ویزاجو‌ به دلار آمریکا بوده و بسته به تعداد، سن افراد و پیچیدگی پرونده‌ها متفاوت می‌باشند.

هزینه‌های پروژه منطقه‌ای:

 1. هزینه اداری مربوط به پروژه منطقه‌ای متفاوت بوده ولی اغلب بین ۵۰،۰۰۰ الی ۸۰،۰۰۰ دلار متغیر می‌باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که ممکن است مبالغ پرداختی در هر زمانی تغییر نمایند. لطفاً برای اطلاعات دقیق و به روز در مورد هزینه‌های ویزا، اقامت و پاسپورت، به دفعات به وب‌سایت ویزاجو مراجعه فرمایید.

مبالغ پرداختی برای ویزاهای اقامت دائم آمریکا
از آنجائیکه هزینه‌های مربوط به پرونده ویزاهای اقامت دائم کشور ایالات متحده آمریکا نسبت به تعداد، سن افراد خانواده شما و قوانین اداره مهاجرت، قابل تغییر می‌باشند، لذا می‌بایست فرم زیر را برای محاسبه هزینه‌های تقریبی تکمیل و ثبت نمایید:

محاسبه هزینه‌ها

محاسبه هزینه‌ها

توجه: لطفاً فرم زیر را با حروف فارسی تکمیل فرمایید.


مثال: بین روزهای شنبه تا چهارشنبه، ساعت ۱۱ صبح الی ۴ بعدازظهر

چگونه می‌توانم اقدام کنم؟
شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و افتتاح پرونده خود در پورتال ویزاجو، به روش‌های زیر اقدام نمایید:

 1. ورود به پورتال ویزاجو: از آنجائیکه همه خدمات ویزاجو به مشتریان به صورت اینترنتی می‌باشد، به وب‌سایت visajoo.com مراجعه نموده و پس از «ثبت نام» به پورتال حساب‌کاربری خود وارد شوید.
 2. فرم‌‌ارزیابی رایگان: کارشناسان ما در ویزاجو قبل از صحبت یا مکاتبه با شما، نیاز به اطلاعات اولیه در مورد شرایط فعلی شما دارند، که می‌توانید با تکمیل «فرم ارزیابی» آن اطلاعات را به صورت کاملاً محرمانه در اختیار کارشناسان ما قرار دهید.
 3. نتیجه ارزیابی: همه گفتگو‌ها بین شما و ویزاجو از طریق ارسال و دریافت «تیکت» در پورتال ویزاجو می‌باشد. لذا پس از تکمیل فرم ارزیابی رایگان، با ارسال یک تیکت در حساب‌کاربری خود نتیجه ارزیابی را پیگیری نمایید.
 4. قرارداد: از آنجائیکه همه مشتریان ویزاجو از سراسر جهان هستند، امکان حضور برای امضای قرارداد را ندارند، قرارداد بین ویزاجو و مشتری به صورت قانونی و الکترونیکی در پورتال شما قرار گرفته است. برای کسب اطلاع از مفاد قرارداد ویزاجو، به پیوند «قرارداد الکترونیکی» مراجعه فرمایید.
 5. افتتاح پرونده: ویزاجو جهت سرعت دادن به ارائه خدمات و راحتی شما عزیزان، این امکان را فراهم آورده تا شما پرونده خود را به صورت اینترنتی بر روی این وب‌سایت افتتاح نموده و پرداخت آن را از طریق کردیت‌کارت، پی‌پال و یا صرافی‌های معتبر انجام نمایید. پس از دریافت مبلغ، کارشناسان ویزاجو سریعاً پرونده شما را بررسی نموده و بین ۲ روز کاری با شما در بخش «تیکت» مراحل بعدی را هماهنگ می‌نمایند.
 6. لیست مدارک: در این مرحله پس از پرداخت و افتتاح پرونده خود روی وب‌سایت، کارشناسان ویزاجو نسبت به شرایط فعلی و تعداد افراد همراه شما، لیست مدارک لازم را در یک تیکت برای شما ارسال می‌نمایند.
 7. کسب درآمد دلاری: اگر شما در هر کشوری مایل به همکاری با مجموعه بزرگ ویزاجو هستید، می‌توانید برای کسب درآمد دلاری به پیوند «کسب درآمد دلاری» مراجعه نموده و به عنوان نماینده رسمی ویزاجو برای ارائه برنامه‌های ویزا، اقامت و پاسپورت به دوستان و آشنایان خود، از راه دور مشغول به کار شوید. پرداخت کمیسیون ویزاجو به شما به صورت دلاری و هر دو هفته یکبار می‌باشد.